13 Eylül 2013 #2009820

Siemens Servisinin Tavrı!

Siemens Servisinden beni arayan bayanı kınıyor ve başvurulması gereken her yere başvuracağımı beyan ediyorum. Ben böyle hizmet şekli, konuşma tarzı görmedim ya da duymadım. Eşim ve ben çalıştığımızı 19:00 gibi evde olabileceğimizi söyledim. Telefondaki hanfendi, o zaman salı
olmaz, çarşamba olmaz ancak perşembe gelebiliriz dedi. Perşembe oldu hanımefendi aradı 18 gibi, bende saat 19 gibi evde olabileceğimizi daha önce de bunu belirttiğim için servisi perşembeye aldığını söyledim.


Servisin 18-20 arası ister 18:05 geçe ister 19:55 gelir dedi. Emrivaki konuşma uslubu, benim ile telefonda konuşurken başkasına da laf yetiştirmesi beni iyice sinirlendirdi. Servis gelmedi bir mesaj ile servisi iptal etti.

Zafer 234 Okunma

Cevaplar

  • Zafer13 Eylül 2013

    Bugün gelen Servis ile yeni birşey öğrendim. Biz 2 makineyi (Kurutma+Çamaşır Makinesi) üst üste kurulmasını istiyorduk. Bunun Siemens tarafından verilen bedava bir aparat ve bir hizmet olarak biliyorduk ki yanılmışız. Hatamız ilk olarak kurutma makinesini almakmış. Kurulum sırasında ikisini bir alınmasada Kurutma makinesinin bir hizmeti olarak aparat bedelsiz bırakılabiliyormuş ama servisten gelen arkadaş bize bahsetmediği için bu bedelsiz aparat ve hizmet hakkımızı kaybetmişiz. İlk çamaşır makinesi sonra kurutma makinesi alsaymışız bu aparat bedelsiz verilecekmiş. Böyle bir sıralama da varmış bunuda öğrendik. Şimdi gelelim sadete toplam 5 bin TL'lik 2 makine alıp, fiyatta diğer markalara göre pahalı olup, servis anlayışı bu kadar kötü olan bir firma var mıdır acaba? Şimdi aparat ve kurulum için bizden talep edilen ücret 80 TL. Bunu ödemesi gereken biz miyiz? Yoksa Kurutma Makinesinin yanında 2 makineyi birbirine bağlayan aparatı getirmeyen ya da bizi bilgilendirmeyen servis mi ödemek zorunda? Özellikle Bağcılar Servisindeki Pazartesi 17:54'de beni arayan hanımefendinin hizmet anlayışı, müşteriye karşı kaba tavrı bu kalitede bir markaya yakışıyor mu? Bir de sistemde perşembe günkü servisi iptal ederken yazdırdıkları not çok enterasandı. 40 dkka beni beklemişler ve ben gelmemişim. Apartmanımızdaki kamera kayıtlarından gördüğüm servisin geliş saati 18:38, çıkış saati 18:40. Benim eve varış saatim 18:50. Bu da servis iptal işlemi yaparken yazdırdıkları 40 dkka bekleme sebebinin yalan olduğunu ortaya çıkarıyor. Bakalım daha neler göreceğiz? Şimdi bu yaşadıklarımdan sonra dua ediyorum ki Siemens Servise işim fazla düşmez. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler bugün bizi ürünler hakkında detaylı bilgilendiren, temiz ve titiz çalışan Esenler servisten gelen Salih ustaya teşekkür ediyorum. Biraz da olsa Siemens Servisine güvenmemi sağladı. Ama bu süreçte yaşadıklarım yüzünden Siemens gözümden oldukça düştü. Sonuçta Pazartesi gelen makinenin kurulumunu yaptırmak 5 gün sürdü üstelik istediğimiz gibi Çamaşır Makinesi ile Kurutma Makinesini üst üste kurduramadan.

  • Siemens Temsilcisi13 Eylül 2013

    Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi 444 66 88

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön