05 Eylül 2013 #1995314

Siemens Servisi Ücreti Aldı Ama Tamiri Yapamıyor!

1 hafta önce dolap arıza yaptı ve soğutmuyor, şikayetimi yetkili servise ilettim, yetkili servis 1. gelişinde hiçbir şey yapmadan gitti. 2.gelişlerinde gaz basıp gittiler ama dolap halen soğutmuyor. Üstelikte 225 TL ücret aldılar .Ama alınan bu ücretin faturasını kesmediler. Yetkili servis personelinden fatura istedim , yarın elemanla gönderirim dedi.


Bu ne biçim servis ve hizmet anlayışı, parayı alıyorlar ama tamir etmeden gidiyorlar. Parayı alıyorlar, faturasını kesmeden gidiyorlar. Dolap yine aynı hiçbir şekilde tamir olmadı. Olan bizim 225 TL 'ye oldu. Mağdur edildim, mağduriyetimin Siemens tarafından ivedi olarak giderilmesini istiyorum. Yapılmadığı takdirde Tüketici Mahkemesine dava açacağım.

Gökhan 308 Okunma

Cevaplar

 • Gökhan19 Eylül 2013

  Siemens servisi dolabımı mahfetti, yapacağız diye alıp servis istasyonuna götürdüler, ürünü tamir ettik diyerek geri getirdiler bırakın tamir etmeyi 3 yerinde çok ciddi hasar vermişler.Gövdesinin sol orta kısmında 3 cm genişliğinde bir vuruk ve boya gitmiş, sağ alt gövdede de 5 cm çapında vuruk ve boyası tamamen gitmiş, üstelik sol arka tekerleğini de kırmışlar servisi hasarlar için çağırdığımda kabullenmediler, ama servis teslim formunda teslim alırken bunlardan eser yoktu.Üstelik yaklaşık 15 defa bu soğutma sorunuyla ilgili servis çağırmama rağmen sorunu çözemedikleri gibi sağlam dolabı pert edip bırakıp gittiler. Siemense sesleniyorum bu ürün verimliliğini yitirdiği gibi servisiniz tarafından 3 yerinden ciddi hasarlar verilmiştir.Ürünün yenisi ile değişim yapılmasını istiyorum, Aksi halde Tüketici mahkemesine hakkınızda dava açacağım.İşi bu boyuta getirmeden sorununu çözemediğiniz ve servisiniz tarafından pert edilen dolabın yenisi ile değişimini talep ediyorum, iş mahkemelik boyuta taşınırsa iade talep edip ürüne verdiğim tüm ücretlerin tarafıma iade edilmesini isteyeceğim. Umarım tüketicinin bu talebini dikkate alır ve işi zora sokmadan mağduriyetimi giderirsiniz.

 • Gökhan05 Eylül 2013

  Bugün gelen servis dün gönderilen servis personellerini tanımıyor.Dün gönderilen servis personeliniz gaz bastı başka hiçbirşeyi kontrol etmeden 200 tl ücreti aldı faturasını da kesmeden gitti.Bugün gelen servis ise Dolaptaki arızanın borularında tıkanıklık var ve burada tamiri mümkün değil servise gitmesi gerektiğini söyledi.Onlar da bu bilgiyi vermekle kaldılar, size gelen servisin bunu yapması gerektiğini söyleyerek, sonuçta 225 tl ücret vermişsiniz bu dolabı onların tamir etmesi gerekir biz birşey yapamayız diyerek gittiler.Yarın da başka servis gelip bunun hiçbir sorunu yok derlerse ne olacak bu aynen yılan hikayesine döndürdüler.Servise götürme bedeli olarak 50 tl nakiye bedeli istediler 50 tl de geliş 100 tl ne olacak şimdi 225 verdim tamir edilmedi, 100 tl nakliye bedeli 200 tl de tıkanıklığın açılması.Sıfır dolap alsam daha ucuza gelir, Ben bana yapılan mağduriyetime karşı dolabın ücretsiz olarak tamir edilmesini istiyorum.

 • Gökhan05 Eylül 2013

  Bana dün gönderilen servisin ve gönderilen personelin bilgilerini gönderin.Pendik te 3 tane servis varmış ve her seferinde başka serrvis gönderiliyor ve sorunum hiçbir şekilde çözülmüyor her seferinde farklı servis gönderildiğinden arızanın ne olduğunu da bilmiyorlar.Sadece tek yaptıkları parayı alıp gitmek. Bana dün gönderilen servisin ve gönderilen personelinizin bilgilerini verin Hakkınızda ve hakklarında yasal işlem başlatacağım. 200 tl ücret aldı fiş fatura hiç birşey kesmedi ben yarın elemanla gönderirim dedi, dolap aynı şekilde arızalı bir şekilde arızası devam ediyor bugün gelen servis ise onları tanımadıklarını söylüyor ve sisteme giriş yaptıklarında sizin ile ilgili hiçbir işlem bilgisi yeralmıyor diyerek ne verdiğim 200 tl nede dolaba yaptıkları işlemler görünüyor.Dolabın mağduriyetime karşılık tamamen ücretsiz tamir edilmesini talep ediyorum.

 • Siemens Temsilcisi05 Eylül 2013

  Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi 444 66 88

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön