20 Ocak 2014 #2245833

Siemens Servisi Arıza Yok Diye Para Alıp Gitti

1 yaşını henüz doldurmuş soğutucumuzun derin dondurucu bölümü durduk yere alarm vermeye, içindekileri eritmeye başladı. Servis çağırdık. Akşam saat 18:45 gibi gelen servis dolabın arkasına dahi bakmadan "bu arıza elektrik kaynaklı" diyerek eşimden 25 TL alıp çıkmış. Hemen ertesi gün tekrar servis çağırıp bu defa benim kontrolümde soğutucuya müdahale edildi. Bu kez detaylı bir kontrol yapıldı. Tüm sensörleri, kartlara giren kabloları ve diğer parçalarıyla birlikte elektrik hattının voltaj kontrolü de yapılıp montajın ardından çalıştırıldığında sorunun çözüldüğünü gördük. İlk akşam yapılması gereken işlemleri yapmadıkları için verdiğimiz 25 TL'den olduk. Siemens paramı geri istiyorum.

Raif 817 Okunma

Cevaplar

  • Raif24 Ocak 2014

    servis 2. gelişinde arızayı gördüğü, müdahale ettiği fakat nedenini bulamadığı için firma paramı geri vermiyor. evimdeki aynı markalı ürünleri saydığımda bana yapılan muamele karşısınde niçin bu kadar sinirlendiğimi anlayacak, bana hak vereceksiniz. saç kurutucu, ütü, fritöz, mikrodalga fırın, fırın, çam.mak., bulaşık mak., set üstü ocak, aspiratör, elk.süpürge, cep tel (3ad.), buzdolabı (sorunlu olanla birlikte 2 ad.). arıza olduğu halde bulunamadığı gerekçe göstererek servis ücreti alıp 25 tl. ye tenezzül edilmesine anlam verebilen varsa beri gelsin.

  • Raif20 Ocak 2014

    gerekli işlem dediğiniz evimi telefonla arayıp "paranızı geri vermiyoruz" demekten ibaret. bundan sonra arızanın parça değişimi gerektiren bir arıza mı yoksa değişim gerektirmeden hallolacak bir durum mu olduğunu müşterileriniz özel servis çağırıp anlarlar. sonucuna göre de sizi çağırırlar. böyle bir mantıksız iş olabilir mi? ben o ürüne tonla para verdim. karşılığında 3 yıl garanti taahhüdü aldım. ürünü aldığımda kimse bana garanti süresinde çıkan arızaları parça değişimi gerektiren ve gerektirmeyen diye ayıracağınızdan bahsetmedi. prosedür gereği önce sizi aradım, sonra da sosyal medya üzerinden sorunu çözmeye çalıştım. ancak uzlaşmaz tavrınız değişmedi. firmanızı tüketici hakları mahkemesine şikayet etmekten başka bir çarem kalmadı. bana gerekli olan servisinizin tahsil ettiği fakat makbuzunu vermediği 25tl. nin evrakı elime ulaşır ulaşmaz işlemleri başlatacağım. 15 yıldan fazladır siemens kullanıcısıyım. evimdeki elektrikli eşyaların tv hariç tamamı siemenstir. ve bunun karşılığında o kadar zamandır ilk defa arıza için çağırdığım servise, garantisi devam eden bir ürün için verdiğim o 25tl. bana çok koydu. beni anlamanızı beklemiyorum. zira anlamaya çalışmak bir yana yaptığınız bu uygulamanın kanunlara uygun olmadığını bildiğinizden eminim.

  • Siemens Temsilcisi20 Ocak 2014

    Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi 444 66 88

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön