04 Mayıs 2013 #1778316

Siemens Ocaktaki Sorunu Kullanıcıya Yüklüyor!

Siemens seramik ocağımda tencereyi üzerine koyduğumuz ızgarayı tutan 2 tane pim var. Bu pimler zamanla gevşedi ve yerinden çıktı. Izgaralar yerinden oynadığı için tehlike arzetmekte. Siemens genel merkezinden aradıklarında sorunumu anlamamışlardı bile. Direk renk şikayetim var sanıp kullanıcı kaynaklıdır ile cümleye başladılar. 2 yıl garanti kapsamında olan ocakta ocağa monteli olan parçadan bahsettiğimi anlayınca yetkili ile görüşeceğini söyledi E. Bey. Peşinden yine aradı ve bana kullanıcı kaynaklı olduğunu % 50 indirimle ocağın yüzünü değiştirebileceklerini söyledi. Kullanıcı kaynaklı bir hata asla değil. Hiç çıkmaması gereken parçalar dökülüyor. Siemens garanti dışına almaya çalışıyor.

Hande 407 Okunma

Cevaplar

  • Hande'nin Teşekkür Mesajı20 Mayıs 2013

    Siemens Haklı olduğuma kanaat getirerek, gerekli değişimleri ücret almadan yaptı. Biraz zor olsa da sonuçtan memnun olduğumu belirtmek isterim. Konuyu takip eden Siemens yetkilisi Aylin Hn. a da teşekkür ederim.

  • Hande07 Mayıs 2013

    Siemensten beni aradılar. Yeniden tespit istedim.kendileri de bunu teyid etti.Ertesi gün işimi bırakıp eve gidip servis beklerken, servis aradı biz 1 kere geldik 2. ye ücretle gelebiliriz dedi.Fotoğrafları şimdi merkeze gönderdik dediler. Oysa ayın 4 ünde arayan e.bey fotoğrafları merkezde incelediklerini ve hatanın kullanıcı kaynaklı olduğunu tespit ettiklerini söylemişti.Oysa fotoları görmemişler bile.Fotoğraflara ın gittiği saatlerde arayan A. Hn. ise fotoğrafların mühendisler tarafından incelendiğini sorunun kullanıcıdan kaynaklandığını bana maliyet çıkaracaklarını söyledi. Hiçbir işlem yapmadan incelemeden hala maliyet çıkarmaya çalışıyorlar. Şu ana kadar dürüst ve müşteri memnuniyeti odaklı bir tavırla karşılaşmadım.Tekrar aranacağımı söylediler bekliyorum. Ama bu haksızlığınsonuna kadar üzerine gidip buradan da sonuç hakkında sizleri bilgilendireceğim.

  • Siemens Temsilcisi04 Mayıs 2013

    Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi 444 66 88

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön