05 Nisan 2013 #1727048

Siemens Ocak Tamirinde Personelin Hatası Garanti Dışı Kalıyor!

Siemens ER617501E model gazlı cam ocağımın küçük gözü arızalandı . 15.03.2013 tarihinde tamir için gelen yetkili servis (***) ocağı kısmen sökerek arıza tespitini yaptı ve arızalı olan thermocouple un değişmesi gerektiğini belirtti. Parça değişimini kabul ettim.


Arızalı parçanın sökümünde camın kırılma olasılığının yüksek olduğunu ve cam kırıldığında firmanın herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını ve sorumluluğun tamamen müşteriye ait olduğunu belirtti .


Servis elemanlarının hatalarından dolayı oluşan hasarların herhangi bir sigorta kapsamında olmadığını da belirtti. Aynı sorunu olan müşterilerin tamirden vazgeçtiğini ekledi.Ocağım tamir edilmediği için Siemens den şikayetçiyim.

Harun 316 Okunma

Cevaplar

 • Harun26 Temmuz 2013

  SORUNUM HALEN DAHA ÇÖZÜLMEMİŞTİR VE OCAĞI BİR GÖZ EKSİK OLARAK KULLANMAKTAYIM. BAŞKA BİR MARKA İLE DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.

 • Harun26 Temmuz 2013

  Siemens gibi bir firmanın servis sırasında oluşacak hasarları karşılayabilecek sigorta sistemi bulunması gerekirdi.Satış sonrası hizmet olarak müşteri memnuniyetinin pek önemsenmediği açık .Eminimki aynı durum Almanya veya diğer Avrupa ülkelerinde vuku bulsaydı çözüm hemen bulunmuştu.Siemens cihazla ilgili sorunu çözümsüz bırakarak , ürün alındıktan müşteriyi yalnız bırakarak markasına zarar vermektedir.Bundan sonra siemens ürün almamaya özen göstereceğim.

 • Harun05 Nisan 2013

  Genel Müdürlük yetkilisi ile yapmış olduğum görüşme sonunda sorunum çözülemedi. Servis elemanı tarafından oluşacak hasarların her şekilde tarafıma ait olduğu iletildi . Firmanın ancak hasar verilen parçada indirim uygulayabileceği belirtildi. İndirim yapılsa dahi hasar oluşma durumunda yeni bir ocak fiyatına yakın masraf oluşacağı için öneriyi kabul etmedim . Ocağımı arızalı şekilde kullanmaya devam etmekteyim . Siemens firmasının uluslararası standarta sahip bir firma olduğu görüşüm negatife döndü . Bundan sonra herhangi bir Siemens ürün alacağımı zannetmiyorum.Müşteri memnuniyeti palavlarınında boş olduğunu görmüş bulunmaktayım . Sorunum çözülene kadar şikayetimi geri almayacağım ve her platformda şikayetimi ileteceğim .

 • Siemens Temsilcisi05 Nisan 2013

  Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi 444 66 88

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön