21 Ocak 2016

Siemens Ek Garanti Politikasındaki Tutarsızlık

Ağustos 2015'de kurulumu yapılan wt47y7**** çamaşır kurutma makinesi için gelen servise garantiyi uzatmak için talepte bulundum. Servis elemanı montaj esnasında yaptırmanın zorunlu olmadığını ve 6 ay içerisinde aynı ücretten yaptırabileceğimi iletti. 18 Ocak 2016'da çağrı merkezini aradığımda ise 219 TL istendi. Çağrı merkezi kurulum esnasında 109 TL idi dedi. Bu durumda servis elemanının müşteriye taahhüt ettiği, aynı ücretten 6 ay boyunca yaptırabilirsiniz politikası çiğnenmiş oldu ve müşteri mağduriyetine sebep verdi. Böyle büyük bir firmanın müşteri memnuniyetini sarsacak bu tür politikalara başvurması gerçekten çok üzücü. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Mumin 2.468 Okunma

Cevaplar

  • Mumin26 Ocak 2016

    Gerek önceki buzdolabında yaşadığım arıza (3,5 sene sonunda 430 TL servis ücreti), gerekse kurutma makinasında vaat edilen tutarın 2 katından fazlaya garanti uzatma bedeli talep edilmesi, markanın değerini bitirmiştir. Firmanın müşteri memnuniyeti politakasını irdelemesi gerekir.

  • Mumin22 Ocak 2016

    Çağrı merkezinden aradılar. Çağrı merkezi elemanı daha önce defalarca dinlediğim ifadeleri tekrar edip durdu. Kesinlikle haklı olduğumu ama yapabilecekleri bir şey olmadığını iletti. Servisin montaj anında garanti uzatmayı reddetmesi, ve sonrasında politikayı değiştirip iki kat ücret istemesi ticari ahlaka ne kadar uyuyor, firmanın bunu değerlendirmesini istiyorum. Bana vaat edilen ücretten garantiyi uzatmayı talep ediyorum. Politikanız değişmiş olabilir, ortada bana verilen bir taahhüt var ve sizin elemanınız iletmiş, bu taahhüt fiyatından garantiyi uzatmak istiyorum.

  • Siemens Temsilcisi21 Ocak 2016

    Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 66 88 Siemens Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.siemens-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön