03 Aralık 2015

Siemens Buzdolabım ve Bitmeyen Sorunları

Yaklaşık 1 yıl önce aldığım buzdolabı ile bu süre içerisinde yaşadığım sorunlar; Soğutmama problemi yaşadık, gazını değiştirdiler. 2-3 saat uğraşıp vakum almıyor dediler. Sonra oldu deyip gittiler. Dolap kendiliğinden alarm verip kapanmaya başladı. Voltaj nedeniyle dediler. Voltajdan alarm vermesi neyse de, kendini kapamasını anlamadım. Bu sayede 2-3 defa tüm derin dondurucudaki yiyeceklerim eridi.


Alarm sorununun karttan olduğunu söylediler, kart değişti. Teknik olarak bir şey değişmedi, alarm sorunu devam. Dolap bu sefer hiç soğutmamaya başladı. Gaz sorunu dediler, servise götürdüler.
Bu kadar soruna değişim talebimi Siemens umursamadı maalesef, bekliyorum.

Can 3.792 Okunma

Cevaplar

 • Can18 Şubat 2016

  Buzdolabım değiştirildi. Ancak standart süreç (444'lü numara, müşteri hizmetleri, servis, uzman Vs. Vs. Vs.) işe yaramadı, tanıdık ve yönetici vasıtasıyla çözdürmek zorunda kaldık, onu da üzerindeki çizik nedeniyle kabul ettirebildik. Bariz olarak yeni gelen sağlam dolap hem soğutma, hem ses, hem de çalışma süresi (tüketim) konusunda eskisinden çok daha iyi. Benim anlayamayacağım, o kadar servis-usta-uzman gelip de eski dolabın soğutmadığını, ötüp durduğunu, saçma sapan alarmlar verdiğini görmüyor muydu? Ayıplı dolabı keşke bu kadar uğraştırmadan en başta, bu hataları nedeniyle kabul etseydiler, firmaya güvenim baki kalacaktı.

 • Can08 Aralık 2015

  10. gününde dolabı getirdiler. Servisin çalıştırmasından 2. saat sonra alarm verdi. Bir de üzerinde 20cm çizik var. Yarın tekrar çağrı merkezini arayacağım. Tabi ki umudum yok.

 • Can06 Aralık 2015

  Bugün buzdolabımı aldıklarından beri 8. gün geçti. Bu devirde buzdolabı olmadan yaşamanın normal olduğunu düşünüyorlar. Tabi ki iade almayı hala düşünmüyorlar.

 • Can03 Aralık 2015

  Dolabım hala serviste, 4 gün olacak dolapsız evde. Firmadan beni aradılar, kompresörün değiştiğini ve şu an test edildiğini bildirdiler. Dolabı aldığımdan beri (1) gaz (2) ana kart (3) kompresör değişikliği yapıldı. Benim bildiğim kapak vs. Harici değişecek bir şey kalmadı. Firma böyle ayıplı bir dolabı geri almamakta kararlı. Yanıtları bekleyip paylaşacağım.

 • Siemens Temsilcisi03 Aralık 2015

  Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 66 88 Siemens Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.siemens-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön