20 Ekim 2016 #6737794

Küçümseyen Satıcı Ve Hatalı Siemens Stok Sistemi

01/10/2016 alım, 06/10/2016 teslim tarihli Siemens sn23e200tr (beyaz) tarihinde teslim edilmemiştir. Resmi teslim tarihinde istersek tek çekim alınan ücretin bir ay içinde iade edileceği söylenmiştir. Siparişten 19 gün sonra (20/10/2016) o güne kadar gelecek denerek ertelenen makinenin grisinin 100 lira farkla gönderileceği "Ankara Ankamall Siemens" bayi M***bey tarafından bildirilmiştir. Kendisine mağduriyetimizden dolayı fark alınmaması gerektiği söylendiğinde, meydan okuyarak "ne yapmaya çalıştığımı" sorgulamış. 19 gündür beklenen ürün için "göndermiyorum o zaman, gelin dükkana paranızı alın" ifadesiyle para iadesi önermiş. Stok kontrol edilmeden neden satış yaptığı sorulunca, aşağılayıcı bir tavırla teknoloji bilgimi sorgulanmış. Ürünün sistemde var olduğu söylenmiştir. Satıcının mağdur, müşterisinin haklı sitemini anlamayan, aşağılayıcı, saygısız tavrından ve Siemens'ten şikayetçiyim.

Onan 1.708 Okunma

Cevaplar

  • Onan20 Ekim 2016

    Tarafıma Siemens'e ait 444'lü müşteri hizmetlerinden ulaşılmış ve satıcı hakkında cezai işlem yapılacağı bildirilmiştir. Bir müşterinin derdi satıcının ceza çekmesi değil, aldığı ürünün, kendisine tebliğ edilen süre zarfında teslim edilmesidir. Bu alış-verişte ne istenilen ürün teslim edilmiş, ("olmadığı" için farklı renkte ürün üstüne para istenilerek getirilmiş) ne de teslimat tebliğ edilen sürede gerçekleşmiştir. Satıcının yaptığı saygısızlık ve dezenformasyon, alıcının mağduriyeti, oyalanması olayın sadece tuzu biberidir. Dünya'nın en büyüklerinden olduğunu iddia eden bir marka 20 gün beklettiği müşterisinden, yine firma kaynaklı bir problemi (sipariş edilen ürünü temin edememe) çözme kılıfıyla ekstra para istemez. Benzer olayların böylesi büyük marklarla gerçekleştiği durumlarda örneğin İngiltere'de üste para almanın söz konusu bile olmadığı tarafımca tecrübe edilmiştir. Sinir bozucu ve üzücü olan para ya da paranın miktarı değil istenen fark 1 lira dahi olsa, dünya çapında bir markanın yetersizliğinin bedelini müşterisine çektirmesidir. Böylesi küçük meblağların peşinde zaten, mahcup olmaları gereken bir durumda, komik paralar peşinde kötü reklamlarının yapılmasına zemin hazırlamak 20 gün ürün bekleyen müşteriye "amacın ne" deyip meydan okumak, bu markanın Türkiye ayağında bir vizyon darlığının söz konusu olduğu izlenimini uyandırmaktadır. Tarafıma, "aslında 160 lira ama ben patronla konuştum 100 lira alacağız" şeklinde aktarılan farkın tamamını yani 160 lirayı bizzat elden teslim edeceğimi de belirtmek isterim. Ne Siemens'in yapay telafilerine, ne de kimsenin parasına muhtaçlığım söz konusu değildir. Mesele bir şirketin ve elemanın mağdur ettiği müşterisine tavrını gözler önüne sermektir.

  • Siemens Temsilcisi20 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 66 88 Siemens Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.siemens-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön