Siemens Yeni Buzdolabı Buzlanıyor!

Sedat C. |

Siemens K57NVW20N model NoFrost Buzdolabını Mayıs ayında servisine kurdurdum. Yiyecekler bozulduğundan 4 derece olması gereken iç sıcaklığı 15 derece olarak ölçtüm. Servis geldi ,ölçüm yaptı, soğutmadığını tespit etti , fakat elektronik değerlerde sorun yok dedi. Buzlanma olduğu,6 saat fişten çekip, kapılar açık bekletip çalıştırmamı, 8 saat sonra makinenin olması gerek soğukluğa geleceğini söyledi.

12 saat bekletip fişi takmama, 8 saat sonra ölçmeme rağmen sıcaklık hala 15 derece, olması gerekenin 4 katı.Yeni aldığım dolapta buzlanma olmamalı, olsa bile dolap bunu kendisi defroz yapmalı. Kullanıcı hatası olmadığından ayıplı ürünün 4 derece/-16-24 dereceyi sağlayan ürünle değişimini istiyorum.

Etiketler :

Soğutma Problemi Dondurucu Problemi Tekrar Eden/Giderilemeyen Sorun

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sedat C.
  22 Temmuz
  17:45

  sorun devam etmekte,8 nci gündeyiz..Tüketici kanunu gereği 10 ncu günde olmazsa 20 gün maksimum süreye kadar bana eşdeğer buzdolabı vermeniz gerekli...20 nci günde de onaramazsanız o zaman ürünü iade hakkım doğuyor, bilginize..Tüketici kanunu üstünde görüyorsanız kendinizi sizin bileceğiniz iş, bunlar garanti belgesinde de yazıyor ayrıca..saygılar

 • Sedat C.
  19 Temmuz
  00:28

  Alman markası olan Simensin Türkiye yapımı ürünler ve Türkiye Genel müdürlüğü yaklaşımı çok kötü..Satılan malın kusurlu olduğu kabul edilmiyor, Tüketcinin Kanun gereği iade hakkı yok sayılıyor..

 • Sedat C.
  17 Temmuz
  01:11

  2nci servis üzerinden 2 gün geçmesine rağmen, hiçbir haber yok??Sorun değil ilk servis kaydından itibaren azami süre olan 20 gün içinde yapılmaz ise direk iade ediyorum kanuna göre, kendileri bilir....Simens mi..bir daha zor..

 • Sedat C.
  15 Temmuz
  15:58

  2 nci servis elemanı da çözüm bulamadı, ben hala mağdurum.Her gelen servis elemanı farklı birşeye mi bakacak, kobay gibi test mi olacak?Çamasır ve ay bulaşık makinası olsa beklenir ama Buzdolabı=Sağlık? acil onarım veya çalışan bir dolap ile değişim..Yemekler bu sıcak günlerde bozuluyor, dolabınız bakterileri öldürmüyor şuan, sağlıga zararlı...

 • 15 Temmuz
  11:54

  Sayın İlgili,

  Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır.

  Bilgilerinizi rica ederiz.

  Saygılarımızla,

  SIEMENS İletişim Merkezi

  444 66 88