02 Kasım 2016

Siemens Sorunu Çözülmeyen Çamaşır Makinesi.

Yaklaşık 10 ay önce almış olduğum Siemens IQ 500 serisi ve wm12t460tr/07---435100367737001441 seri numaralı çamaşır makinesi sıkma konumunda iken aşırı ses yapması nedeni ile servis kaydı oluşturulmuş olup servisin kazan değişimi gerektiğini belirtmesi üzerine makinenin kazan değişimi yapılmıştır. Çamaşır makinesinin çalışma sesi aynen traktör gibi sesli ve rahatsız etmeye devam etmektedir. Müşteri hizmetlerini aradığımızda ilk önce 40 TL servis ücreti bulunmaktadır diyerek konuşmaya başlamış olması çözüm adına olumlu bir yaklaşımda da bulunmuyor olması bir yana uzun yıllar garanti olması sadece evrak üzerinde garantilidir ibaresinden öteye gitmemektedir. Büyük firma olmak ürününün arkasında durmakla olur. Siemens almak doğru bir tercih mi sorusunun cevabı kesinlikle kuvvetle muhtemel hayır olacaktır. Garantili bir ürüne servis ücretle gelecek yok böyle bir anlamsız bir uygulama.

Yunus 4.076 Okunma

Cevaplar

 • Yunus 24 Aralık 2016

  Siemens çamaşır makinesini yenisi ile değiştirmiştir. çok teşekkürler

 • Yunus 12 Aralık 2016

  Siemens Karadeniz bölge müdürü beyefendi çamaşır makinesi için arayarak başka bir servis yönlendirmiş olup gelen servis sorumlusu arıza olan parçaları tespit edip değiştirdikten sonra makinedeki sıkma sesi değişmediğinden değişim belgesi düzenlemiştir. Genel müdürlükten yetkili bir arkadaş telefonla ulaşarak Ankara bölgeden bir teknik ekibin gönderileceğini ifade etmiştir yine aynı hanımefendi birkaç gün önce göndermiş olduğumuz videodan makine sesinin anormal olduğunu kabul ettiklerini ve değişim için sürecin başlatıldığını vurgulamış idi. Şimdi sizden cevabını vermenizi rica ettiğim sorum şudur:Bulunduğumuz bölgedeki iki servisinizde cihazın sıkma sesi anormal demiş ve hatta sonradan yönlendirmiş olduğunuz servis değişimi onaylamış olmasına ve hatta genel merkezinizden arayan hanımefendi değişim olacağını söylemiş olmasına rağmen tekrar arayıp Ankara'dan teknik ekibin gönderileceğini belirtmemiş olmasını nasıl açıklarsınız. Bumüşteri ile dalga geçmekten öte resmî servislerinize güvenmediğiniz sonucu ortaya çıkarır. Siemens adına çok ama çok üzücü.

 • Yunus 29 Kasım 2016

  Siemens müşteri hizmetlerinden bugün 29.11.2016 tarihinde aranılarak çamaşır makinesi ile alakalı fabrikadaki uzmanlarla görüşüleceğini tarafıma bilgi verileceği belirtildi uzman görüşünü ivedilikle ve merakla bekliyorum.

 • Yunus 03 Kasım 2016

  Siemens markası olarak lütfen servisinizin çekmiş olduğu video yu seyrediniz. makinenin nasıl bir sesle çalıştığını gördüğünüzde belki müşteriniz olarak bana hak verirsiniz tabii bunca mağduriyetten sonra bakacak yüzünüz kaldı ise. Ürün satana kadar her şey güzel ürün arızalandığında müşteri kimmiş davranışları, yazık çok yazık.

 • Yunus 03 Kasım 2016

  Yetkili servis çamaşır makinesinin elektronik denge sisteminde problem olduğunu bizzat belirtmiş hatta çıkan sesin tespiti noktasında bizzat kendileri video çekerek merkeze ileteceklerini ifade etmişlerdir. Müşteri hizmetlerinden aranıldıgımı sadece şikayet Kaydımla ilgili geri dönüş yapılacağı söylenmiş ama dönüş olmamıştır. Siemens markasının ürününün arkasında olmadığını bir kenara bırakın müşterilerine verdiği değer ortadadır. Bu tutumunuzdan dolayı sizi alkışlıyorum. Markanıza yakışanı yaptığınızı düşünüyorsanız son derece haklısınız, tebrikler...

 • Siemens Temsilcisi02 Kasım 2016

  Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 66 88 Siemens Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.siemens-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön