Siemens Sorumluluk Reddi ve Montaj Hatası.

Kader Türkol Ş. |

İki hafta önce bir Siemens bayisinden KF91NPJ2 model buzdolabı aldık. Montajcı arkadaş kapakları apartman boşluğunda söküp cihazı öyle içeri aldı ve yerleştirdi. Kapakları takarken ve diğer bağlantıları yaparken elindeki ağır bir aleti dolabın içine düşürdü. O an fark edemedik ama sonrasında ışık altında baktığımızda alt kapağın kenarında eziklik fark ettik.

Bize bunun kullanıcı hatası olduğunu söyledi ve tamir/değişim yapmadı. Biz de ısrarla bunun montaj hatası olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Aynı elemanı tekrar yollayıp inceleme yaptırdılar ve eleman rapora bir şey yok yazmış. Bu eleman farklı şeyleri bahane ederek bir şekilde sorumluluğu müşterisine atmaya çalışıyor.

Etiketler :

Kurulum-Montaj Çağrı Merkezi Sorun Çözme Personel Ürün Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kader Türkol Ş.
  22 Ekim
  16:24

  Derdimizi anlatana kadar çok uğraştık. En sonunda kabul ettirebildik ve ezilme olan iki kapağı değiştirdiler. Standart teslimat sırasında hemen size hasarsız teslim aldım diye form imzalatıyorlar. Ne kadar dikkatli baksanız da hatayı o an göremeyebiliyorsunuz. Sonra sorumluluğu size mal etmeye çalışıyorlar. Kanımca hukuksuz bir durum bu zaten. Standart sözleşmede yazan şeylerin ve yapılan uygulamanın adil olmadığını düşünüyorum. Kullanıcının bu ürüne kasıtlı zarar vermesi hayatın olağan akışına ters bir durum bence. Ayrıca kullanıcının mevcut tüketici kanunlarına göre ilk ay içinde doğrudan değiştirme ya da iade hakkı bulunmaktadır. Ayrıca firma açısından da bakıldığında o zaman müşteriye ayıplı ürün satılmaktadır. İstedikleri kadar sizi yıldırmaya çalışsalar da vazgeçmeyin derim. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Yine de süreçten çok memnun olmasam da kendilerine teşekkür ediyorum. Müşteri hizmetlerinde ve merkez serviste anlayışlı personeller de var.

 • 30 Eylül
  17:40

  Değerli Müşterimiz,

  Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz.
  Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.
  Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 66 88 Siemens Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
  Ayrıca www.siemens-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da siemensdestekmerkezi@bshg.com mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir.
  Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
  Saygılarımızla,

  SIEMENS İletişim Merkezi