07 Nisan 2014

Siemens Fiyatını Ödediğim Ürün İçin 400 TL Fark İsteniyor.

1 sene önce fiyatını ödediğim beyaz eşyalarımı 6 ay sonra almak üzere bayiiyle anlaştım. 6 ay sonra aradığımda teslim alamayacağımı, bir sorun olup olmayacağını ısrarla sordum. Hiç bir sorun olmayacağını, istersem 1 sene kalabileceğini ilettiler. Şimdi teslim almak istediğimde kurutma makinesinin üretimden kalktığını, birebir aynı özellikle (modelde sadece 1 numara farklı) olan makinenin 400 TL farkı olduğunu ilettiler.

Beni yanlış yönlendirerek mağdur ettiklerini Siemens merkeze ilettim. Onlar da ürün bekletme gibi bir uygulamamız yoktur, sorununuzu bayiiyle çözün diyerek müşteri memnuniyeti gibi bir değerleri olmadığını kanıtladılar. Konuyu mahkemeye ileteceğimi de bir de buradan bildireyim dedim.

Aslı 1.384 Okunma

Cevaplar

 • Aslı10 Nisan 2014

  Müşteri (!) ilişkileri temsilcileriniz herhangi bir çözüm önerisi getirmeden, bayii ile aşamadığım konu için hiç bir kolaylık sağlamadı. İnatla, almış olduğum ürünün birebir aynısı satılıyor olmasına rağmen, euro artışından etkilenen satış fiyatı farkı tarafıma yüklenmek istenmektedir. Bayiinin ödediğim tutarın karşılığını vermediğini, beni mağdur duruma düşürüp ve verdiği sözleri tutmadığını ilettiğimde ise "ben sadece bilgi verebiliyorum" cümlesiyle geçiştirmeye çalışıldı. Herhangi bir insiyatif veya karar verme yetkisi olmayan kişilerle caydırma politikası izlendi. Bayiilerin Siemens'in yüzü ve Siemens markasının soumluluğu altında olduğunu ilettiğimde ise benim değil, bayiilerin menfaati gözlendi.

 • Aslı10 Nisan 2014

  Müşteri (!) ilişkileri temsilcileriniz herhangi bir çözüm önerisi getirmeden, bayii ile aşamadığım konu için hiç bir kolaylık sağlamadı. İnatla, almış olduğum ürünün birebir aynısı satılıyor olmasına rağmen, euro artışından etkilenen satış fiyatı farkı tarafıma yüklenmek istenmektedir. Bayiinin ödediğim tutarın karşılığını vermediğini, beni mağdur duruma düşürüp ve verdiği sözleri tutmadığını ilettiğimde ise "ben sadece bilgi verebiliyorum" cümlesiyle geçiştirmeye çalışıldı. Herhangi bir insiyatif veya karar verme yetkisi olmayan kişilerle caydırma politikası izlendi. Bayiilerin Siemens'in yüzü ve Siemens markasının soumluluğu altında olduğunu ilettiğimde ise benim değil, bayiilerin menfaati gözlendi. Nişanlımla psikolojik olarak yıprandığımız için ve ödediğimiz paranın karşılığında alamadığımız ürün sebebiyle Hakkımı tüketici mahkemelerinde arayacağımı tarafınıza bildiririm. Saygılarımla.

 • Aslı08 Nisan 2014

  Sayın İlgili, dün tam da öğle yemeği saatinde çağrı merkezi taradından aranmışım. Çağrı merkezine geri dönüş yapınca doğrudan ilgili kişi çıkmadığı için sizin tekrar aramanızı bekledim. Aradan 24 saat geçti ve arayan olmadı. Bilginize sunarım

 • Siemens Temsilcisi07 Nisan 2014

  Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 66 88 Siemens Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.siemens-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön