Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
Siemens Ev Aletleri ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Arif sonuçtan hiç memnun değil

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Siemens Ev Aletleri Servisin Kalitesizliği!

481
Arif
Arif 29 Eylül 21:14
videoplayer-icon

2016 yılında alarak 7 yıl garanti uzatma yaptığım Siemens bulaşık makinem 16.09.2022 tarihinde E15 hatası verdi ve çağrı merkezinden kayıt açtırdığımda 17.09.2022 günü servisin geleceği bildirildi. Ancak servis gelmedi, servisi aradığımda bize düşmemiş diyerek başından savdı ama 19.09.2022 tarihinde aynı servis gelerek makineyi götürdü, bu esnada arızanın kullanıcı hatası ile ilgili olduğu ve ücrete tabi olduğuna dair bilgi verilmedi ki zaten e15 hatasının kullanıcı hatası olma ihtimali de yok. 29.09.2022 günü zor da olsa bulaşık makinesini getirdiler. 

Servis elemanı makinede bir şey olmadığını iş yerlerinde arıza vermediğini ve herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi bende arızası yoktu da neden 10 gündür makine sizde erkenden getirseydiniz dediğimde kelime oyunu yaparak 10 gün denedik falan filan dendi. Neyse makine bağlandı 200₺ servis ücreti istendi. 

Bende makinenin garantili olduğunu, makineye ilk geldiklerinde hata verdiğini ve çalışmayı bırak hatadan dolayı kapatılamadığını, bu hatanın kullanıcı hatası ile ilgisi olmadığını söyledim. Biz çalışanız bize söyleneni yapıyoruz patronu arayıp sorucam dedi birini aradı ve tamam almıyoruz diyerek gitti. 

Bunu talep etmeniz yanlış zaten garantili ürün ve kullanıcı hatası olmayan bir arıza vermiş ki videosu fotoğrafı da var diyerek yolcu ettim. Kesinlikle Siemens kalitesine yakışmayan bir servis yaklaşımı ve servis kalitesi, eğer yaşadığım şehir değişmezse servisten dolayı Siemens tercih etmeyeceğim ki evimdeki tüm beyaz eşyalar Siemens olmasına rağmen.

Siemens Ev Aletleri Logo
Siemens Ev Aletleri30 Eylül 09:20
Arif
Arif30 Eylül 10:09

Biraz önce Siemens genel merkezinden arandım kesinlikle ilgisiz bir biçimde önemli tüm noktaları atlayarak bir daha arıza olması durumunda tekrar arayabilirsiniz diye sanki garanti yokmuş gibi bunu bana lütuf olarak sunuyorlar makinemin garantisi devam ediyor elbetteki arayacağım ve yasal haklarımı kullanacağım dedim. Servisin kullanıcı hatası olmayan e15 (su taşması) hatası ile ilgili garantili makinem için haksız talep ettiği tutar 200₺ (ki servis ücreti 175₺) servisin 3 gün geç gelmesi, iddialarına göre arıza olmayan makineyi 10 gün sonra getirmeleri Siemens genel merkez için hiç sorun değilmiş anladığım kadarıyla neyse biz de seçimlerimizde bu tutumların hepsini değerlendireceğiz elbette.

Benzer Şikayetler

profile
Ali
 • 8.955
 • 13 Ekim

Siemens Ev Aletleri Çamaşır Makinesi Sorunsalı

Şubat 2022'de bütün beyaz eşyalarımı Siemens Büyük marka! Diyerek aldık. Çamaşır Makinesi Bulaşık Makinesi kurutma makinesi ve Buzdolabı. Çamaşır makinesi haricinde diğer ürünlerde bir sorun yok. Çamaşır Makinesinde en ufak kir lekeleri bile çıkmıyor. 6 aydır deterjandan mı acaba diyerek deterjanımı...

Devamını Oku
 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 7.798
 • 28 Temmuz

Siemens Ev Aletleri Beyaz Eşyalarının Arızalı Çıkması

videoplayer-icon

Evimizin bütün beyaz eşyalarını Siemens'den aldık. Kurutma makinesi, çamaşır makinesi, mikrodalga, fırın, bulaşık makinesi, ankastre, buzdolabı. Aldığımız günden beri hiçbirinin arızası bitmiyor. Kurutma makinesi güzel kurutmuyor ve inanılmaz kırışık çıkarıyor. Bulaşık makinesi ve kurutma sürekli e ...

Devamını Oku
Siemens Ev Aletleri Beyaz Eşyalarının Arızalı Çıkması
Siemens Ev Aletleri Beyaz Eşyalarının Arızalı Çıkması
Siemens Ev Aletleri Beyaz Eşyalarının Arızalı Çıkması
 • profile
1 Destekçi
profile
 • 2.593
 • 06 Aralık 2021

Siemens Ev Aletleri Beyaz Eşya Problemleri

Beyaz eşyalarımızı alacağımız dönem yani 5 yıl önce araştırdık, Siemens beyaz eşya konusunda iyidir ayrıca pompa üretimi konusunda da tecrübeleri var kolay arıza yapmaz dedik, 20 yıl sorunsuz kullandığımız yerli marka yerine daha iyisi olsun dedik, çok daha fazlasını ödeyerek çamaşır, bulaşık makine...

Devamını Oku
 • profile
1 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum