26 Nisan 2016

Siemens Buzdolabı Boyasının Dökülmesi...

Siemens beyaz eşya firmasından 20.10.2012 tarihinde alttan derin donduruculu metal renkli buzdolabını çok beğenerek satın aldık. Ancak yaklaşık 3,5 olmasına rağmen buzdolabının alt kapağının boyası farklı iki noktalana kendiğinden dökülmeye başladı. Bunun üzerine Siemens müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirdik. Firmada 24 saat içerisinde hızlı bir şekilde servisi gönderdi. Ancak servis garanti süresinin bittiğini ve durumun garantiye girmeyeceğini ama yinede resimlerini çekerek fabrikaya göndereceklerini ama büyük ihtimalle fabrikasının be durumu kabul etmeyeceğini beyan ettiler. Benim aldığım buzdolabının garanti süresinin üzerinde sadece altı ay gibi kısa bir süre geçmiştir. Bir mekanik arıza veya şahsımdan kaynaklanan bir hata olsa kabul edeceğim. Dayanaklı bir tüketim malzemesinin kısa bir sürede boyası dökülüyorsa artık hangi firmaya güveneceğiz.

Cem 648 Okunma

Cevaplar

  • Cem06 Mayıs 2016

    Simens firması şikayetim ile ilgili olarak buzdolabının garanti süresinin dolduğunu dolapta boyadan dolayı oluşan hatanın tüketiciden kaynaklanmadığını ve üretim hatası olduğunu söylemelerine rağmen garanti kapsamına sokamayacaklarını tarafımı arayarak belittiler. 3,5 yıl gibi kısa bir sürede adı üzerinde dayanıklı tüketim malının boyası atıyorsa vay tüketicinin haline birde ayıplı mallarını yaptırmam halinde yüzde otuz indirim teklif ediyorlar. Arkadaşlar tükeciti hakları filan hikaye hergün dışarıda bırakmış olduğunuz arabanıza on yıl garanti veriyorlar ama evin içindekine yok. Boşu boşuna şu firmanın malı daha iyi diye fazla para ödeyip malı almayalım. Kısaca anlayış bu.

  • Cem05 Mayıs 2016

    Simens firması şikayetim ile ilgili olarak buzdolabının garanti süresinin dolduğunu dolapta boyadan dolayı oluşan hatanın tüketiciden kaynaklanmadığını ve üretim hatası olduğunu söylemelerine rağmen garanti kapsamına sokamayacaklarını tarafımı arayarak belittiler. 3,5 yıl gibi kısa bir sürede adı üzerinde dayanıklı tüketim malının boyası atıyorsa vay tüketicinin haline bir de ayıplı mallarını yaptırmam halinde yüzde otuz indirim teklif ediyorlar. Arkadaşlar tükeciti hakları filan hikaye her gün dışarıda bırakmış olduğunuz arabanıza on yıl garanti veriyorlar ama evin içindekine yok. Boşu boşuna şu firmanın malı daha iyi diye fazla para ödeyip malı almayalım. Kısaca anlayış bu.

  • Siemens Temsilcisi26 Nisan 2016

    Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 66 88 Siemens Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.siemens-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, SIEMENS İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön