03 Haziran 2018
Yorum Yap
#10514781

Siberalem.com Suç İşliyor

31.05.2018 tarihinde 119.00 TL ödeyerek 6 aylığına Siberalem.com sitesine M*** nicki ile profil açtık eşimle. İlk iki gün birkaç kişi ile yazıştık ve 2 günde tarafımıza iki uyarı geldi. Buna istinaden aradım müşteri hizmetleri ve cevap şikayet oldu o yüzden uyardık. Peki; şikayete konu yazışmayı mail atın bize dedim, sonuç yok. Biraz araştırınca; Siberalem.com site içerisindeki profillere ait özel yazışmaları okuduğunu fark ettim. Hem de tamamını. 5651 sayılı siber suçlarla kanunu ise; kişiye ait özel yazışmaları teminat altına alıyor. İnsanlardan hem para alacaksınız hem de özel yaşamlarının içine girerek didikleyeceksiniz öyle mi? Yazışmalarımızda küfür, hakaret, ırkçılık, ifşa, taciz, baskıya dair tek bir kelime dahi bulamazlar. Ama Siberalem.com sitesi özel yazışmalarınızda dahi sizin karşı taraf ile iletişime geçebileceğiniz başka yolları engelliyor.

Yılmaz Yılmaz 7.007 Okunma

Cevaplar

  • Yılmaz08 Haziran 2018

    Siberalem.com beni aradı ve bilindik klasik açıklama ile sözde kurumsal müşteri tavrını gösterdi, Nasıl yalan söyleyeceklerini adeta ezberlemişler. Olmadık sebeplerle insanları uyarıp 3 günde profil kapatıp, üyelil paralarını gasp eden siberalem.com zaten tarafımdan dava edildi.

  • Yılmaz03 Haziran 2018

    Siberalem sitesi bu yanlışı düzeltmediği takdirde;5651 sayılı siber suçlar kanunu içindeki özel hayatı koruma maddelerini aleni biçimde çiğnemeye devam ettiği için Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Hiç kimse bu ülkede kanunların üstünde değildir. Bir arkadaşlık sitesi kurup da, kontrol, şikayet, şüphe bahanesi le insanların özel yazışmalarını okuyamazsınız! Yaptığım araştırma ile ortaya çıkan sonuç şu ;siberalem sitesi;özel bir program kullanarak, bazı kelimelere duyarlı taramaları tüm özel yazışmalar üzerinde yapmakta ve kendi belirlediği ayarlara ters düşen yazışmaların sahiplerini de 'şikayet edildiniz' yalanı ile 3 defa uyarıp ;üyelik için para ödemiş dahi olsa üyeliğini kanunsuzca kapatmaktadır. Amaç;Ücretsiz profiller ile paralı profillerin iletişimini engellemek. Hakkımızı hukuki platformda arayıp;bu durumu gerek internet forumlarında gerekse ulusal basında duyuracağız

  • Yılmaz03 Haziran 2018

    Bir önceki şikayetime devam edecek olursam; moreexcite nickli profilim siberalem sitesi tarafından; 119. Tl üyelik bedeli ödemiş olmama rağmen silindi bugün itibarı ile. Sebebini sodruğumda ise; hiçbir bahane bulamayıp; profili eşinizle birlikte kullanıyorsunuz bahanesine sığınmışlardır. Yaptıkları kanunsuzluğu başka bir hadsizlikle kapamak için profilimizi kullanıma kapattılar. Çünkü; iç başka profillerle yaptığımız özel yazışmaları dahi okuduklarını ve bunun kanuna aykırı olduğunu ifşa ettik, uyardık. Ama siberalem sitesi sanırım kendini kanunların da üstünde görüyor. Nikahlı eşimle, aynı ev içinden aynı mobil telefon ve aynı pc ile kullandığım profilim, hiçbir delile, şikayete ihtiyaç dahi duyulmadan kapatıldı. Ayrıca müşteri hizmetleri yetkilisi; konuşmada, tüm özel yazışmaları okuduklarını açıkça beyan etmiştir. Kayıt altındadır bu konuşma.

Ziyaretçi Yorumları