15 Eylül 2018
Yorum Yap
#10907327

Show TV Kadına Şiddet Olan İçerikli Dizisi!

Şu anda Show TV'de yayımlanan gülperi diye bir dizi var. Dizide çok çirkin bir tecavüz girişimi sahnesi ve savunmasız bir kadına ağır şiddet sahnesi var. O sahneleri görmek bile bende ağır travma yarattı. Ne zaman yaşanmış olursa olsun, şiddet, tecavüz ve cinsel taciz unutulmuyor. Bunu en iyi yaşayan kişiler anlayabilir. Dizide yer alan sahneler, gerçek hayatta tecavüzü, tacizi, şiddeti yaşayan insanlarda yeniden canlanıyor ve belki binlerce insan intiharın ya da cinayet işlemenin eşiğine getiriyor.


Dizide kullanılan"tecavüz girişimi" ve otobüste nurgül yeşilçay'ın tekmelenerek otobüsün içinde savunmasız bir şekilde yere yığılmasının ardından defalarca tekmelenmesini "Türk milleti ve bütün kadınlar adına kınıyorum! " ülkemizde her 4 saatte bir kadınlar tecavüze, 38 dakikada bir şiddete uğrarken bu travma dolu sahneleri kesmeden yayınlayan kanalı da kınıyorum. Lütfen gerekeni yapın ve o sahnelerin bir daha insanların karşısına çıkmamasını sağlayın. Zira o sahneler travmayı tekrarlıyor.


Lütfen vicdanınızla hareket edin, çocuklarınızı, annelerinizi, düşünerek, şimdiye kadar başlarına bir şey gelmemiş olsa bile gelecekte ne yaşayabilecekleri gerçeğini göz önünde bulundurularak hareket edin. Ben diziyi kaldırın demiyorum, yüzlerce insan ekmek yiyor. O sahnelerin tekrarlanmaması için gereken her şeyi yapacağım. Lütfen siz de vicdanınız ve onurunuzla elinizi taşın altına koyun. Bizleri intiharın eşiğine getirmeye hakları yok. Yeniden psikolojimizi bozmaya, acı çektirmeye hakları yok.

Mora Mora 1.110 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler