Toplam çözüm sayısı
..
Shell ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Shell Aşırı Yağ Konulması Sonucu Motor Arızası

21380görüntüleme
Cemşid
Cemşid 13 Aralık 2020 18:54

08.09.2020 'de Toyota Corolla ® dizel aracımda motor yağının azaldığı ikazını aldım. Servise gidene kadar yol üzerinde Shell'e uğrayarak biraz yağ koydurmak istedim. Yağlarla ilgilenen yetkili geldi. Arabama hangi yağ uygun olacağını tespit etti. Ben 1 litre yağ yeter diye satın aldım. Yetkili yağı arabama koydu, yağ seviyesini kontrol etti, halen yağa ihtiyaç olduğunu söyleyerek en büyük yağı satın almamı önerdi.

Litresini hatırlamıyorum (3-3,5 belki), ama toplamda 281 TL ödemişim. Bunu da motora ekledi. Motor halen yağ istiyormuş gibi konuşma yapınca ben de "şimdilik servise gidene kadar yeter" diyerek fazla yağ koydurmadım. Olay da tam istasyon market kapısı önünde oluyor, kamera kayıtları vardır. Şehir içinde olduğu için yaklaşık 3 hafta bu şekilde sorunsuz kullanmışım arabayı.

Bir gün uzun yola çıktım ve 120 hız yapınca arabadan patlama sesi duydum, arkadan siyah duman, gaz dip yaptı, durdurmak için anahtarı kapatmak zorunda kaldım, ama hareket halinde olduğum için direksiyon kilitlendi, dumandan önüm gözükmüyor, direksiyon kilitli, kaza yapmadan nasıl o 1-2 saniye geçti halen şaşırıyorum. Direksiyon kilidini açmak için mecbur tekrar anahtarı çevirdim vesaire derken arabayı kenara çekebildim, ama ön kaput ve arkadan bayağı duman çıkıyordu. 

Usta geldi, turbo hortumunda yağ olduğunu, motordan yağı her tarafa sıçrattığını, olay yerinde tamir olamayacağını söyledi, çekici geldi vesaire derken şehirlerarası yoldan ben şehre geldim. Usta ilk önce turbo dedi, çünkü borulara yağ dolmuş, sonra bilgisayara bağlayarak enjektörlerde sorun var dedi, değiştirdi, yine ses gitmedi, inceledikçe sorunlar teker teker çıkmaya başladı ve sonunda piston erimiş, piston kolları eğrilmiş, turbo gitmiş vesaire sorun motoru yağa boğmuşuz.

Ben bu konuda Shell'i sorumlu tutuyorum ve onlarla görüştüm, hatalarını kabullenmediler. Mahkemeye şikayet ettim, dosya önce arabulucuya gitmiş. Arabulucu olarak atanan avukatın görüşme davetlerine icap etmediler ve duruşma gününün verilmesi bekleniyor. Shell Petrol adına çok utanç verici olmalı. Bakalım görelim, "taksirle hayatımı tehlikeye atma" şikayetinden Shell'e ne ceza kesilecek?

Shell Logo
Shell15 Aralık 2020 12:49

Değerli Misafirimiz; Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz.. Bildiriminiz için size geri dönüş yaptıgımızda aramalarımız teknik altyapı sebebi ile yurtdışı numarası şeklinde gözükmektedir. İşleyişi sağlıklı takip edebilmemiz için Müşteri Operasyonları birimi tarafından yurtiçi numaradan yapılan bu aramalara cevap vermenizi rica ederiz. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 1 504 - [email protected] - www.shell.com.tr Müşteri öneri/şikayet formu Saygılarımızla; Shell&Turcas Petrol A.Ş. Akaryakıt Müşteri Operasyonları Takımı

1 Yorum

Kübra
Kübra16 Nisan 19:22
 

Shell aynı sorunu banada yaşattı. Geçmiş olsun nasıl sonuçlandı bende şikayetçi oldum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile