SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

SGK Yurt Dışı Borçlanma

6.052
Sevil
Sevil 26 Kasım 2022 13:18

EYT çıkıyor diye milletten para almak zorunda değilsiniz ya da bu yurt dışı borçlanmasını yasaya koymayın bu yurt dışı borçlanmalarından emekli olacak olanlar olmasın o zaman. Siz nasıl böyle insanlara kolaylık sağladığınızı düşünüp zorluk çıkartabiliyorsunuz?

Gelişme
Gelişme

06 Ocak 15:45

EYT çıkartıyorsunuz ve üstüne borçlanma yapanların önünü de açıyorsunuz millet borçlanma için para ödüyor ve emekli oluyor ilk başta normal hak kazananları emekli yapmalısınız borç ödeyenleri tamamlayanları değil hak yeniliyor buna bir çözüm bulun ödeyen emekli olmasın yani emekli dediğiniz nedir ya EYT ile herkes nasıl olabiliyor bu iş verenleri falan bir düşündünüz mü ne halde diye bu eşitsizliğe bir dur denilmeli borçlanma yapanlar bu eytlilerle birlikte emekli olmamalı.

  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
3.426
4 hafta önce

SGK Yurt Dışı Borçlanma Program Hatası

EYT li emekli olmak için yurt dışı borçlanması yaptım. Fakat aylardır uğraşmama rağmen SGK nin programından kaynaklı hata olduğu için borçlanma günlerim otomatik olarak yanlış olmaktadır. Programcının yeni program yüklemesi ve böylelikle benim gibi yurt dışı ev hanımlığı borçlanması yapan kişilerin ...

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile
3.195
23 Mart

SGK Yurt Dışı Borçlanması

03/02/2023 yılında SSK yurt dışı borçlanması yaptım. Varide no;63380394 halen cevap yok. Gelse emekli olacağım bana yardımcı olan kimse yok. 170'i arıyorum her. Aradığımda 3 gün sonra tekrar arayın diyorlar aramaktan yoruldum.  

SGK Yurt Dışı Borçlanması
SGK Yurt Dışı Borçlanması
profile
2.467
16 Mart

SGK Borçlanma Başvuruma Cevap Alamıyorum

03.11.2022 ve 02.03.2023 tarihinde Beşiktaş SGK'ya yurt dışı borçlanması talebinde bulundum. Ancak halen her iki başvurumdan da cevap alamadım. Birkaç kez Beşiktaş SGK'ya uğradım ama biz sizi arayacağız deyip gönderdiler. Tahakkuk için eksik primlerimi ödeyip, emekliliğe başvuramıyorum. 170'i aradım...

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Elif
Elif
 

Sanane pardon da yurt dışı borçlanması sonuçta çalışılmış bir süre var ki onu borçlanıyorlar sana ne oluyor