Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

SGK GSS Saçma Bir Uygulamadır.

Sinan
14 Mart 09:39
19.302

Şaka gibi bir kurum. Türk gençlerini tamamen yemek üzerine kurulu. 18 yaşına girdiğim gün itibariyle benim adıma, haberim dahi olmadan GSS başlatılmış. Bu her vatandaşa uygulanıyor falan, tamam.

Her ay, benim adıma faiziyle birlikte borç yazılmış. Yine adıma ne tebligat, ne başka bir şey geldi. Şans eseri öğrendim. Borçlu olduğumu bile haber etme zahmetine girmiyorlar. :d hadi bunu da geçtim.

Ben hastaneye her gittiğimde zaten halihazırda hem girişime, hem doktoruma, hem de aldığım tedaviye para veriyorum. Ama buna rağmen GSS prim borcum 7000 lira? Ben almadığım bir hizmetin nasıl borçlusu olabilirim?

Komik olanda şu, öyle güzel bir açık bulmuşlar ki kapatamıyorsun. Türk vatandaşısın ya hani sen! Çok bir değerin varmış, seni düşünüyorlarmış gibi sigortalı yapıyorlar seni ve sen bunu iptal edemiyorsun.

Gelir testi isteniyor, onu da haneye giren para üzerinden yapıyorlar. 20 yaşındayım. Şu an çalışmıyorum. Benim bir birikimim, param yok.

Babamın maddi durumu, geliri beni neden alakadar ediyor? Hmm canım ya babanın evi ve geliri varmış, bu yüzden kapatamıyoruz sigortanı. :d?

Kimse de çıkıp bu saçmalıkla ilgili mantık içeren bir açıklama yapamıyor. Komik.

profile profile profile
7 Destek
2 Yorum

Popüler Şikayet Konuları

Bu konuyla ilgili çözüm önerileri ve ipuçlarını inceleyin.
GSS Prim Borcu
1 Takipçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Muhammed

Bu yorumun üstüne söz söylenmez zaten söyleyecek bir şeyleri de olamaz

Yıldırım

Hahhahaha çok doğru ayrıca aylık 600lira ödeme hükümlülüğün oluyor 60/1-g statüsünde gözüküyorsunuz ilce yardımlaşma ve dayanışma vakfına gelir testi yaptırıp gitmeniz yanlış beyanatın maddi para cezası oluyor gerek ay sonuna kadar başvuru yapmazsan 7000bin lirayı ödeyecek durumda olduğunuz var sayılır. Yaşıyan bilir

SGK GSS Şikayetleri

SGK GSS Prim Ödemesi Sürekli Eski Borç Diyerek Ödeme Çıkarıyor

Yiğit
27 Haziran 18:46
111

SGK Genel Sağlık Sigortası İptali

İshak
01 Temmuz 17:40
1.170

SGK Haksız Yere Alınan GSS Prim Borcu

Erhan
18 Mart 22:41
7.876
Tüm SGK GSS Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz