Deprem destek listelerine hızlı erişin!
SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi

SGK GSS Borcu Çalışmayan İnsanlardan Talep Edilen Para

3.153
Eyüp
Eyüp 23 Ocak 20:26

Çalışmayan insanlara çıkarılan borç. Çok garip normalde devletin halkını refah içerisinde yaşatması gerekirken biz devleti refah içinde yaşatmaya çalışıyoruz. Benim borcum olmuş 4.000 TL, kiralar artık asgari ücretin üstüne çıkmışken ve hayat bu kadar zor iken. Devletimizin çalışmayan insanlarda gelir beklentisi olmaması gerekir.

  • profile
1 Destekçi

Benzer Şikayetler

profile
619
4 gün önce

SGK Borç Sorunu

SGK borcum önceden baktığımda 230 TL şimdi baktığımda 7 milyar olmuş yazık günah ben bu durumdan şikayetçiyim. Bu devlet hastaneleri devletin değil mi neden hep bu durumu herkes yaşıyor. Ben bunu ödeyecek durumda değilim bu olaydan haberim bile yok SMS bilgilendirme bile yok.

profile
1.349
25 Ocak

SGK Tarafıma Yazılan Borcu Silmemesi

28 yaş altı olduğum için genç girişimci desteğinden faydalanmak için kaydolmuştum, fakat muhasebecimin dalgınlığından bu belge SGK'ya gitmediğinden tarafıma borç yazılmıştır. Kasım ayında Limited Şirket kurduğumda bu durumu fark ettim. Muhasebecim bu problemin normalde karşılaşılabileceğini ve ilgil...

profile
669
24 Ocak

SGK 16 Yaşında Borçlanma Talebi

1981 doğumluyum 1997 de pancar ektim benden 1997 yılında 1.01TL kesinti yapılmış SGK ya borçlanma talebinde bulundum 18 yaşını doldurmamışsın borçlanma yapamazsın diyor. Peki niye pancar ekme e müsaade ediyorsun niye hesabımdan kesinti yapıyorsun dedim. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz.

profile
1.894
16 Ocak

SGK Askerlik Borçlanması Başvurusu Sebepsiz Sistemden Silindi

Aralık ayında babam için yaptığımız askerlik borçlanması başvurusu önce başvuru alındı olarak göründükten sonra sebepsiz bir şekilde silindi. Yeniden başvuru yapmamız halinde fark oluşuyor. Silinmesinin sebebi nedir? Bir çok kişinin de aynı problem yaşanmış. Düzeltilmesini rica ediyorum.

profile
Cht
3.444
01 Ocak

Seneler Önce Yaptığım SGK Askerlik Borçlanmam Yok Sayıldı

Daha önce yaptığım ve ücretini ödediğim askerlik borçlanması bu ana kadar e-devletim üzerinde gözükürken emeklilik hakkı kazanacağım gün askerlik borçlanmam sistemden silinip gün sayımda eksiklik oluşturulmuştur. Daha önce 53 yaşıma girdiğim gün emekliliğe hak kazanacağım yazarken 54 yaşa atılmıştır...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .