SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

SGK Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu.

6.792
Eylem
Eylem 08 Ocak 2022 13:38

KPSS öğrencisiyim ve hiçbir bütçem hiçbir yerde çalışmıyorum ve annem ve babamla yaşadığım halde bu prim borcu geliyor ve buna ek ilave gibi bir şey yapılıyor ödeyecek hiçbir durumum yok. Annem babam çalışmıyor zar zor geçiniyoruz bir de bu eklendi ve haberim yok.

  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
584
23 Nisan

SGK Staj Mağdurunun Şikayeti

1989 yılı kasım ayında okula başladığımda sigorta yapıldı. Haftada üç gün staj, 2 gün okula gittik. 2 yıl önce devlet bizi sigortalı yaptı ve elimize sigorta kartı verdi. Gelecekte emekliliğimiz önce olacak denildi, biz de bu şekilde çalışma hayatına girdik. Farklı okula gidebilirdik, gitmedik. Çalı...

profile
1.495
02 Şubat

SGK GSS Genel Sağlık Sigortası

GSS borcu. 6.000 TL'ye yakin borç çıkmış. 2.5 yildir çalışmıyorum. Sadece annemin emekli maaşı 4.900 TL ile geçinmeye çalışıyoruz. Devletten Yardim almamız gerekirken bir de borçla karşılaşıyorum. Lütfen borcumu siler misiniz benim bu parayı ödeyecek gücüm yok.

profile
276
1 hafta önce

SGK İşe Giriş Tarihi

E-devlette işe giriş tarihim 12.07.1998 olarak gözükürken uzun vadeli başlangıç tarihim 04.10.1999 olarak gözüküyor. Ben SGK'ya başvuru yaptığımda çıraklık sigortası görünmüyor, e-yatırım teşviki'nden faydalanıyorsunuz cevabı aldım ama çalışma hayatımı baktığımda emeklilik yaşı 58 çıkıyor. Bu durumu...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Abdullah
Abdullah
 

Bir sonuç bir çözüm bulabildin mi acaba? 1 yıldır haberim olmadan hem borç hem faiz işlemiş. Sen bir sonuç bulabildin mi?