Deprem destek listelerine hızlı erişin!
SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

SGK E-Devlet Üzerinden Askerlik Başvurusu

14.639
Adnan
Adnan 23 Ocak 14:05

E-devlet üzerinden askerlik borçlanması başvurusu yaptım. 28.11.2020'de. Evleri üzerinden. Askerlik borçlanma baktığımda. Sadece. İşleme alınmıştır. Yazıyor. 3 ay oldu. Hala bir evrak gelmedi.

SSK kurumuna gittim. Oradan da mesaj veya telefonla arayacaklar, siz söylediler. Ama 3 aydır. Herhangi hiçbir şey yok?. Ne yapmam gerekiyor?

Benzer Şikayetler

profile
848
1 gün önce
profile
Önder'in Teşekkür Mesajı
  • 11 saat önce

“İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim”

Manisa SGK Askerlik Borçlanması

03.03.2023 askerlik borçlanması için Manisa SGK'ya e Devlet üzerinden başvurdum. Halen beklemede diyor. Borçlanmamı yapamıyor. Emeklilik dilekçemi ver...

profile
1.585
3 gün önce

SGK Askerlik Borçlanma İadesi Yapmıyor

Askerlik borçlanması iadesini almak için başvuru yaptım. Bir buçuk ay oldu hala Samsun Atakum SGK 'da bekliyor evrak. Ne yavaş bir sistem oldu böyle. İşlemi neden yapmıyorsunuz. Emekli maaşı bağlandığında sanırım iadeyi alamıyorum. Belki de onun için bekletiliyor.

SGK Askerlik Borçlanma İadesi Yapmıyor
profile
1.095
3 gün önce

SGK Emekli Başvurusu Tahsis

SGK da askerlik borçlanmasından sonra emekli için dilekçe verdim daha sonra bana bir mesaj geldi dosya takibi yapmam için öncelikle beklemede yazan evrak birkaç gün öncesinde baktığımda gelen evrak dosyasına kaldırılmış gözüküyor bu ne anlama gelmektedir?

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Ramazan
Ramazan
 

Arkadaşlar bu konuyu bende araştırdım. Sonunda hiç evrak beklemeye gerek olmadığını buldum. Şöyle, bir çok devlet ve özel bankaların ödemeler kısmından SGK dan borçlanma şıkkından t. C. Kimlik no ile sorgulamayı seçip sorguladığınızda yaptığınız borçlanmaların hepsi ekranda görünüyor. İstediğiniz borçlanmanın istediğiniz kadarını ödedikten sonra ortalama 5 saatte ödemeniz e devlette görünüyor. Haftalarca beklemenize gerek yok.