SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Fatma sonuçtan hiç memnun değil

SGK E-devlet Üzerindeki Çalışma Hayatı Bilgileri Değiştirilmiş

26.627
Fatma
Fatma 17 Temmuz 2022 12:53

E-devlet üzerinden sürekli kontrol ettiğim çalışma hayatım ve SGK hizmet dökümü bilgilerimin değiştirildiğini fark ettim. 24.09.1998 olan ise başlama tarihim 15.11.1999 olarak değiştirilmiş. Prim ödemem 7000'e çıkmış, emeklilik yaşım 55'ten 58'e yükselmiş. Bayramdan bir gün önce SGK şube müdürlüğüne gittim, bana e-devletteki bilgileri dikkate almayın yoksa kafayı yersiniz diye saçma sapan bir yanıt verdiler, ısrar edince Ankara SGK'ye dilekçe yazın deyip yolladılar. Anlamadığım 2 hafta öncesine kadar her bilgim düzgünken nasıl oluyor da birden değişiyor. Bizim bu kazanılmış hakkımızı yok saymak isteyen kim? En kısa sürede umarım çözülür ve de düzelir.

Benzer Şikayetler

profile
975
1 hafta önce

SGK 7 Yıldır EYT Mağduruyum, Çıkan EYT Kararı İle Daha Da Mağdurum!

9830 prim günüm ve 32 yıl çalışma süreme rağmen 7 yıldır emekli olmayı bekliyorum. Yeni çıkacak EYT kararına göre emekliliğine 7 hatta 13 yılı olanların dahi emekli olacak olması, benim durumumda yıllarca emekli olmayı bekleyen kişileri oldukça mağdur duruma sokuyor. Bu konuda ilgili kurum ve idarec...

profile
4.733
2 hafta önce

SGK Emekli Maaş Hesap Hatası

Emekli maas az alan 5500 iken 30 yıl PİM yatırmışım %30 zam ile 5700 TL maaş olmuş aramızdaki bu makas daralmış o zaman adaletsiz bir hesap çıkıyor 200 TL fark var hesap yapanların hiç mi vicdani yok. ATM de sıra beklerken 5500 TL alan kisi 3600 günden emekli olduğunu söyleyince benim 30 yıllık hakk...

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile
1.976
4 hafta önce

Sgk 99 Sonrasına Büyük Haksızlık!

1999 eylül sonrası sigorta girişi olanlar çok büyük haksızlığa uğramışlardır, 1-2 yıldan sebep 15-16 yıl geç emekli olmak eşit yurttaşlık ilkesine aykırıdır. Çalışanlar arasında bu kadar büyük hak farkı olamaz, en azından kademeli bir geçiş olması şarttır.

  • profile
1 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

17 Yorum

Akın
Akın
 

Aynı durum maalesef bende de mevcut 2008 girişliyim 2 yılım resmen yok edilmiş Acaba devlet EYT den emekli yapılacak insan bulamadı bizim yıllarımızı alıyorlar ayıp ya

Nuri
Nuri
 

Aynı durum bugün bende de oldu. 170 aradım SGK kuruma başvurun cevabi aldım.

Nuri
Nuri
 

Prim günü düzeltme si yapılmış ancak prim ödeme günü 150 gün eksik olarak girilmiş.

Cesur
Cesur
 

Cevap ne paylaşır mısın

Oktay
Oktay
 

Aynısı bende de oldu takipteyiz

Rukiye
Rukiye
 

Aynı sorun bende de var 5yıl eksik sigortalılık sürem ve primgün sayım ve bu sonradan değiştirildi 3 ay önce sorun yoktu

Ali
Ali
 

İşin ilginç tarafı benim hizmete başlama tarihim 1996'dan 1990'a çekilmiş. 5825 günü tamamlamam gerekirken 5525 günü tamamlamam gerekiyormuş gibi çıkıyor. Geçen hafta her şey olması gereken gibiyken şimdi çorba yapmışlar.

Mehmet
Mehmet
 

Evet bende de değişmiş bu hafta oldu

Fatma
Fatma
 

Dört ay önce primim, yılım tamamken sadece yaşa takiliyorken, bir de baktım prim günüm 7000 e çıkmış emekli olma yaşım 58 yükselmiş, kaç aydır hala duzelttiremedim. Kimse ilgilenmiyor, sanırım en sonunda mahkemeye vereceğim. 24.09.1998 yılında başladım çalışmaya, sistem benimle hiç alakası olmayan 15.10.1999 diye bir tarihte ise başladığımı iddia ediyor. Umarım düzelir.

Murat
Murat
 

İki kere CİMER'e yazdım. Son olarak başlarından def etmek için SGK, SGK'ya gidip emekliliğinizi hesaplatın diyor. Çoğu insan gibi mahkeme yolu gözüküyor.

Fatma
Fatma
 

Ben de henüz bir sonuca ulaşamadım.

Ece
Ece
 

Bende aynı sorunu yaşıyorum girişim ve ise başlama tarihim 1999 şu an girişim 1999 işe başlama 2022 olmuş. Bu 3 yıl nerede.

Fatma
Fatma
 

Merhaba Ece Hanım, siz bilgilerinizi düzelttire bildiniz mi?

Murat
Murat
 

Etrafımdaki bir çok kişiden e devlet üzerinden aynı şekilde sorgulama yapmasını istedim. Aynı kriterlere sahip başka biri ile karşılaştırdım. Onlarda hiçbir eksik yok muhtemelen EYT yaklaşıyor. Arada seçmeceleri bizim gibi bulup saf dışı bırakmaya çalışıyorlar. Neyse seçim yaklaşıyor. Bir hane bin haneye eş değer bin hanede yüz bin haneye etki eder. Bu şekilde devam etmeye devam etsinler bakalım.

Murat
Murat
 

Fatma hanım bizlerde bu durumdan muzdaribiz. Ben CİMER e yazdım. Sizler de CİMER'e yazın.

Fatma
Fatma
 

Merhaba Murat Bey. CİMER'den de bir sonuç çıkmadı, staj sigorta başlangıcı sayılmamaktır diye konuyla hiçbir alakası olmayan bir cevap yazmışlar. Siz ne yaptınız herhangi bir çözüme ulaşabildiniz mi?

Fatma
Fatma
 

Öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bir de CİMER i deneyeyim fakat bugüne kadar doğru olan bilgiler simdi niye yanlış çıkıyor anlaşılır gibi değil.