Deprem destek listelerine hızlı erişin!
SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Arzu sonuçtan hiç memnun değil

SGK Doğum Borçlanma Sonucu

2.485
Arzu
Arzu 03 Şubat 19:15

E devlet üzerinden 29.12.2022 tarihinde doğum borçlanması başvurusu yaptım. İsleme alınmıştır görünüyor ama tebligat gelmedi henüz. Bankadan ve SGK den kontrol ediyorum. Ne zaman sonuçlanacak. Ödeyeceğim tutarı öğrenmek istiyorum. İnşallah bir aksilik olmaz.

Benzer Şikayetler

profile
2.290
2 hafta önce

SGK Doğum Borçlanma Tebligatı Gelmedi.

SGK doğum borçlanma tebligatı hala gelmedi. 03.03.2023 te E-Devlet'ten başvurdum. Bugün 16.03.2023 başvuru isleme alınmıştır diyor. Fakat hala borç gözükmediği için borcu kapatıp emekliliğe başvuramadım. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Bilginize.

  • profile
1 Destekçi
profile
4.795
2 hafta önce

SGK Doğum Borçlanması E Devlet Üzerinden

03.03.2023 tarihinde e devlet üzerinden doğum borçlanması başvurusu yaptım. Hala işleme alınmıştır yazıyor. 170 i aradım isleme alınmıştır bekleyin diyor. Borçlanma yapamadığım için emeklilik başvurusunu yapamıyorum. Mağduriyetimin ivedilikle çözülmesi için gereğini rica ederim.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  2 Yorum
profile
10.427
2 hafta önce

SGK Doğum Borçlanması Yaptım Halen Tebligatım Gelmedi

16.02.2023 tarihinde SGK müdürlüğüne giderek bizzat doğum borçlanması talebinde bulundum. Ancak halen (14.03.2023) giden evrak beklemede yazıyor her gün kontrol ediyorum emeklilik başvurusunda bulunacağım bu yüzden bulunamıyorum İzmit SGK il müdürlüğüne bizzat İşten izin alıp gittim maruzatımı bildi...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

İsmail
İsmail
 

Tebligat gelmesini beklemeyin İnternetten SGK borç sorgulama sayfasına girin. Sorgulama bölümlerinde diğer tahsilatlar ve SGK borçlanmayı seçip bu şekilde sorgulama yapın veya Ziraat'te hesabınız varsa mobilden sırasıyla ödemeler-SGK prim tahsilatları-borçlanmalara girin. Tebligat gelmese bile işlemi yapmışlarsa ödenecek borç ve son ödeme tarihi gözüküyor

Arzu
Arzu
 

Teşekkür ederim. Her gün mobil bankacılıktan kontrol ediyorum. Sonuç yok. Başvurumun silinmesinden korkuyorum. Hepimizin basisagolsun geçmiş olsun Türkiye.