Deprem destek listelerine hızlı erişin!
SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

SGK 7 Yıldır EYT Mağduruyum, Çıkan EYT Kararı İle Daha Da Mağdurum!

975
Mümin
Mümin 29 Ocak 16:52

9830 prim günüm ve 32 yıl çalışma süreme rağmen 7 yıldır emekli olmayı bekliyorum. Yeni çıkacak EYT kararına göre emekliliğine 7 hatta 13 yılı olanların dahi emekli olacak olması, benim durumumda yıllarca emekli olmayı bekleyen kişileri oldukça mağdur duruma sokuyor. Bu konuda ilgili kurum ve idareciler tarafından yapılacak düzenlemelerle bizlerin mağduriyetinin giderilmesini talep etmekteyim. Kul hakkı, hakkaniyet ve adalet adına bunun zorunlu olduğunu düşünmekteyim.

Gelişme
Gelişme

03 Şubat 13:40

32 yıl hizmetim ve 9835 günüm olmasına rağmen 7 yıldır emekli olmayı bekliyorum. 25 yılı ve prim gününü doldurduğu halde benim gibi yıllardır emekli olmayı bekleyen ya da emekli olmuş milyonlarca insan var. Çıkacak olan EYT düzenlemesinde benim durumumda olanlar için bir düzenleme olacağını göremedim. Halbuki bu kanun düzenlemesinde benim gibi yıllardır emekli olmayı bekleyenlerin mağdur olmamaları için de ayrıca düzenleme getirilmeliydi. Yeni çıkan EYT düzenlemesi ile, 5-7-11 yıl beklemek zorunda iken hemen emekli olacak kişiler ile yıllardır emekliliği bekleyen kişileri aynı şekilde emekli etmek hak, adalet ilkeleri ve de Allah katında kabul edilebilir değildir. Yazıktır, günahtır. 7 yıl önce emekli maaşı bağlanmadığı için mağdur olan benim durumumda olanların bu mağduriyetlerinin giderilmesi hususunu önemle dile getirmek istiyorum. Sayın yetkili kurum ve kişilerin bu konuda yeni bir çalışma yaparak mağduriyetimizin giderilmesini istiyorum.

Benzer Şikayetler

profile
394
05 Ocak

SGK Emeklilikte Kayıp Yıllar

2012 de emekli olmam gerekirken 2022 haziranda emekli oldum. Simdi 1999 girişliler ile 6 ay farkla emekli oluyoruz. Simdi benim suçum neydi 112 yılım nasıl boşta geçiyor. Ben haklarımı talep edeceğim buna bir çözüm gerekli bunun neresi adaletli bunun yükünü ben taşımak istemiyorum her açıdan mağduru...

profile
55.532
09 Kasım 2022

SGK Tüm Borçlarımı Ödemiş Olmama Rağmen Borçlu Çıktım!

Benim Genel Sağlık Sigortası için Sosyal Güvenlik Kurumuna borcum vardı, 1 sene öncesinde yapılandırma yasası çıkmıştı, bu yasa sadece ana parayı ödeyince tüm borçların silinmesini kapsıyordu, ben E-Devlet üzerinden borçlarımı kapatmak için ne kadar para ödemem gerektiğini baktım ve toplam borcumun ...

profile
7.420
29 Eylül 2022

Sgk Giriş Bildirgesi Yapılması

Engelli raporum var %65, engelli haklarından faydalanmak istiyorum gereğini yapmıyorlar raporun girişinin yapılmasını talep ederim. Engelli haklarından faydalanmak istiyorum %65 malulen emekli etmesi gerekir ve bütün haklarından faydalanmak istiyorum, emeklilik girişinin yapılmasını talep ederim.

  • profile
1 Destekçi
  2 Yorum
profile
12.551
27 Mayıs 2022

SGK Malulen Emeklilik Başvurum Sonucu Hakkında Bilgi Alamıyorum

Varide no. 343*** tahsis talebi ile 11/03/2020'de Ankara sosyal güvenlik il müdürlüğü b-2. Emeklilik servisine emeklilik başvuru yaptım, ancak hala cevap alamamaktayım. Telefonla ulaşmaya bilgi almaya çalışıyorum, ancak telefonlarıma bakmıyorlar. Evrak takibi.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .