SGK ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

SGK 4B Askerlik Borçlanması Sonuçlanmıyor.

3.574
Serdar
Serdar 24 Mart 15:39
SGK 4B Askerlik Borçlanması Sonuçlanmıyor.

SGK ya 30.12.2022 Tarihinde E-devlet üzerinden 4b askerlik borçlanması için başvuru yaptım hala sonuçlanmadı. Başvuru numaram 105366 konu ile ilgili alo 170 ® ® i çok defa aradım iş yoğunluğu yüzünden dosyanız henüz tamamlanamadı deniyor. Dilekçe talep yazdırdım ona bile cevap gelmedi Ben işlemler hızlı olsun diye e-devlet üzerinden başvuru yapmıştım, bilseydim kuruma direkt elden başvuru yapardım, altı üstü bir tahakkuk oluşturulacak neden bu kadar zaman alıyor anlayamıyorum, tüm bilgilerimiz E-Devlet üzerinde zaten... Askerlik borçlanması ile EYT ye başvuru yapacaktım askerlik borçlanması ile prim ödenmeden prim günüm eksik kaldığı için EYT ye de başvuru yapamıyorum bu sebeple mağdur ediliyorum. Sorunuma acil çözüm bekliyorum Saygılarımla

Benzer Şikayetler

profile
-
3 gün önce

SGK Maltepe Şubesi Emeklilik Servisi

9 yıldır EYT mağduru iken, 3 aydır emekliliği SGK Maltepe şubesine, takılanlara katıldık. Hali hazırda normal şartlarda, emekliliğimi de hak etmiş bulunuyorum. SGK Maltepe şube emeklilik servisi çalışanlarını tebrik ederim. Sabırla arkadaşların sabrını bekliyorum.

profile
-
3 gün önce

SGK Emeklilik Hakkında Sonucu

07 Mart 2023 tarihinde emeklilik talebimi e-devlet üzerinden yaptım. Ancak henüz herhangi bir bildirim yapılmadı. 4a emeklilik tahsis servisi, 170 gündür hangi aşamada olduğum hakkında doğru dürüst tatmin edici bir cevap vermiyor. Bu kadar uzun bir inceleme süreci normal mi?

profile
10
3 gün önce

SGK  Sürekli Vatandaşı Aldatıyor, EYT Mağduriyeti Bitmiyor

EYT başvurusunu 03-03-2023 ilk günü başvurumu yaptım e devlet üzerinden fakat işlemlerin bitmiş olması gerekirken, halen gelen evrak dosyasına kaldırıldı olarak yazmakta, 14-04-2023 ten beri Herhangi bir işlem hareket yok, benden bir ay sora başvuranlar dahi emekli oldu, Bakan bilgin sürekli televiz...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Ali
Ali
 

SGK müdürlüğüne gidip durumu aynı gün içinde çözebilirsiniz. Yalnız erken gitmenizi tavsiye ederim. Bazı SGK'lar her gün belli bir sayıda müracaata bakıyor. Bence vakit kaybetmeden gidin. 31 Mart'ta kadar hallederseniz 1 Nisan'dan itibaren hak kazanmaya başlarsınız. SGK'larda sizinle aynı durumda olan kişiler gün içinde problemini çözebiliyor.