SGK Ödendiği Halde Hizmet Dökümünde Görülmeyen Günler!

Bilent Nihat M. |

SGK kurumundan emekli sorgulaması yaptırdım. 44 yaş - 5225 günden emekli olabilirsiniz dediler. Doğum borçlanması (60 gün) ile 21 ocağa kadar primimi tamamlayıp 27.01.2014'te emekli başvurumu yaptım.

Söke SGK'dan tekrar sorgulama yaptırdım. Hizmet dökümümde 2013 aralık sonu itibariyle 6139 ve ocak ayından 21 gün ilavesi ve 60 gün doğum borçlanmasıyla gün sayım 6220 oldu. Bunu Aydın SGK il müdürüyle paylaştım. Doğum borçlanmamın ödeneceğini aylığımın 2014 şubat ayıyla bağlanacağını söyledi.

Ben kurum elemanı değilim primimi muntazaman yatıran sigortalıyım kurum kayıtlarında tespitlidir. Hak ettiğim yıldan itibaren mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Yaş şartım, primim 02.2013'te dolmuştu.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Bilent Nihat M.
  03 Nisan
  11:55

  sgk görevlileri niye daha önce dilekceyle emeklilik başvurusu yapmadın diyerek dalga geçiyorlar.anlatamıyorum kurumunuzun
  içinden soruyorsunuz hatta hizmet dökümü veriyorlar.kendi yetkililer daha gün eksiğiniz var diyorlar . bizde yaşımızı doldurduktan sonra gün doldurmak için pirim yatırdık emekli şartlarını doldurduktan sonra emekli başvurusunu yaptık. daha sonra tekrar kurumdan hizmet dökümü istedik buseferde kurum kayıtlarında yatırılıpta bize göstermedikleri (tüm sigortalıları kapsayan pirim günlerini örtbas ettikleri)eksik günler ortaya çıktı.sgk il müdürü diyorki sen daha önceden niye emeklilik başvurusu yapmadın.ben başbakanımızasesleniyorum bunun sorumlularını bulup cezalandırılmasını talep ediyorumokadar çok mağdur varki . hatta sigortalılar için dilek istek şikayetile ilgili ama tam yetkili kişilerin bu konuyu araştırmalarını rica ediyorum.kimse hak etmediği parayı almasın.

 • Bilent Nihat M.
  28 Şubat
  16:56

  benim mağduriyetime neden olanların bulunması ve bu konuda gerekli incelemeyi yapmayarak mağduriyetime ortak olanların
  görev ve yetkiyi kötüye kullanmaktan dolayı görevinden uzaklaştırılmasını arz ediyorum.