27 Şubat 2014

SGK Ödendiği Halde Hizmet Dökümünde Görülmeyen Günler!

SGK kurumundan emekli sorgulaması yaptırdım. 44 yaş - 5225 günden emekli olabilirsiniz dediler. Doğum borçlanması (60 gün) ile 21 ocağa kadar primimi tamamlayıp 27.01.2014'te emekli başvurumu yaptım.

Söke SGK'dan tekrar sorgulama yaptırdım. Hizmet dökümümde 2013 aralık sonu itibariyle 6139 ve ocak ayından 21 gün ilavesi ve 60 gün doğum borçlanmasıyla gün sayım 6220 oldu. Bunu Aydın SGK il müdürüyle paylaştım. Doğum borçlanmamın ödeneceğini aylığımın 2014 şubat ayıyla bağlanacağını söyledi.

Ben kurum elemanı değilim primimi muntazaman yatıran sigortalıyım kurum kayıtlarında tespitlidir. Hak ettiğim yıldan itibaren mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Yaş şartım, primim 02.2013'te dolmuştu.

Bilent 1.116 Okunma

Cevaplar

  • Bilent03 Nisan 2014

    sgk görevlileri niye daha önce dilekceyle emeklilik başvurusu yapmadın diyerek dalga geçiyorlar.anlatamıyorum kurumunuzun içinden soruyorsunuz hatta hizmet dökümü veriyorlar.kendi yetkililer daha gün eksiğiniz var diyorlar . bizde yaşımızı doldurduktan sonra gün doldurmak için pirim yatırdık emekli şartlarını doldurduktan sonra emekli başvurusunu yaptık. daha sonra tekrar kurumdan hizmet dökümü istedik buseferde kurum kayıtlarında yatırılıpta bize göstermedikleri (tüm sigortalıları kapsayan pirim günlerini örtbas ettikleri)eksik günler ortaya çıktı.sgk il müdürü diyorki sen daha önceden niye emeklilik başvurusu yapmadın.ben başbakanımızasesleniyorum bunun sorumlularını bulup cezalandırılmasını talep ediyorumokadar çok mağdur varki . hatta sigortalılar için dilek istek şikayetile ilgili ama tam yetkili kişilerin bu konuyu araştırmalarını rica ediyorum.kimse hak etmediği parayı almasın.

  • Bilent28 Şubat 2014

    benim mağduriyetime neden olanların bulunması ve bu konuda gerekli incelemeyi yapmayarak mağduriyetime ortak olanların görev ve yetkiyi kötüye kullanmaktan dolayı görevinden uzaklaştırılmasını arz ediyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön