sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Setur Turizm'e Güvenilir Mi?

Hayati Hayati21 Şubat 2019 19:53

21.02.2019 sabahı Setur isimli firmadan 2019 kurban bayramı tatili için kendim, eşim ve oğlum için Hollanda-Belçika turu satın aldım. İşlemlerimi internet üzerinden yaparken bu işlemleri gören İzmir Setur'dan özlem ve İstanbul Setur'dan Z*** isimli hanımlar ayrı ayrı arayarak bu turu kendi şubelerinden almamı ayrıca tembihlediler. Hatta Ö** hanım e-mail adresime ödeme yapacağım linki gönderdi. Ben de bu link üzerinden işlemleri tamamladım ve ödememi yaparak turu satın aldım. Voucher belgesi (voucher no:10042**), satış sözleşmesi, tahsilat belgesi e-mail adresime gönderildi. Yaklaşık 1 saat sonra Ö*** hanım diğer telefon numaramdan arayarak oğlumla görüştü. Bir problem vardı. Biz Setur'un internet sitesinden oda seçimi yaparken 3 kişilik oda seçmiştik. Bizi arayan Ö*** hanım ise 3 kişilik oda seçemeyeceğimizi ancak 1 double ve 1 single oda seçebileceğimizi bunun içinde ayrıca 300 Euro daha fark ödememiz gerektiğini söyledi.

Biz de bunu kabul etmeyeceğimizi kendisine ilettik. (tabi bu arada Setur'un internet sitesinden bu tur için 3 kişilik oda seçimi anında kaldırıldı.) kabul etmezsek ödediğimiz ücreti iade edeceklerini söylediler. Setur yaptığı hatayı turu satın aldığımız halde üzerimize yıkıp silmeye çalışıyordu. Kendilerine göre ortada bir hata da yoktu zaten. Hatanın olmadığını ayrıca arayan Setur halka ilişkilerden T** ve Y** hanımlardan da öğrendik. Onlara göre zaten bu turu Setur değil Belçika'da ki otel satmıştı ve onlar iptal ediyordu. Setur sadece bir aracıydı. Böyle hatalar her zaman olabilirdi. (tabi turu satın alıp herhangi bir nedenden dolayı kendimiz iptal ettirmek istesek o zaman alacağımız cevap kesinlikle hayırdı). Bu arada eğer single odayı satın alırsak İstanbul'dan Z** hanım 25 Euro İzmir'den Ö** hanım'da 40 Euro indirim yaparak Setur'un maliyetine bizi tura götürebileceklerini ayrıca ifade ettiler. Yani ayrıca yalanlarına yalan kattılar.

Acaba 25 Euro'luk indirim değil de 40 Euro'luk indirim olunca Setur bizi zararına mı götürecekti? Sonuç olarak ben istemeden satın aldığım, belgelerini tarafıma ilettikleri turu iptal edeceklerini söylediler. Bu tip bir durum sadece bu ülkede olurdu. Şaşırdım mı? Tabi ki hayır. Setur 'u az buçuk kurumsal bilirdim meğerse değilmiş. Meğerse diğerlerinden hiçbir farkı yokmuş ama pardon tek farkı yaptıkları hatayı müşterisine mal etmekmiş. Şimdi bu şikayetin altına süslü laflarla sayın müşterimiz şöyleydi böyleydi diye yazmayın. Mertçe çıkıp evet yanlış yaptık deyin.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum
full-star empty-star empty-star empty-star empty-star
1/5

Cevaplar

profile-icon Hayati 01 Mart 2019 20:05

Yanlış yaptığını kabul etmekte bir erdem göstergesidir. Cevap bile veremiyorsunuz...

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Halil 25 Şubat 2019 22:13  

    Görüldüğü üzere setur isimli firma cevap bile veremiyor. Setur u seçecek herkes çok dikkatli olsun. Sizi de mağdur edebilirler zira yalan söylemek ve zeytinyağı gibi su üstüne çıkmak bu firma için sıradan bir şey...

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler