Toplam çözüm sayısı
..
Setur Turizm ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Setur Turizm Taahhüdünün Arkasında Durmadı

3.491görüntüleme
Damla
Damla 11 Mart 2019 10:48

26.02.2019 tarihinde Setur Turizm ile elektronik posta üzerinden iletişime geçerek, tatil planımız hakkında fiyatlandırma talep ettim. Ekteki mailden de teyit edileceği üzere; 31 Mart tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda ücretsiz transfer imkanı verilebileceği yazılmış. Fiyatların değişebileceğine dair ibare yer almakla birlikte; transfer kampanyasına ilişkin olarak da 31 Mart tarihi referans gösterilmiş.

Kredi kartımın hesap kesim tarihini bekledim ve taahhüt ettikleri kampanyadan faydalanabilmek için 9 Mart tarihinde Setur Turizm’in İzmir Ofisine giderek tatili satın almak istediğimi ilettim. Bana farklı fiyat çıkardılar, transferin de dahil edilmeyeceği söylendi. Maili gösterdiğimde transfer için uygunluk alınabileceğini ancak konaklama ve uçak fiyatları için herhangi bir yardımı olamayacaklarını ilettiler. Konaklama fiyatı değişti dediler; ancak otelin sitesindeki fiyatlar mailleşme tarihinde de ofise gittiğimiz 9 Mart tarihinde de aynı olduğunu ilettiğimizde herhangi bir cevap alamadık.

Ofisten ayrılarak maildeki muhatabımız olan Ş** C***’ı aradım, bana gönderdiği maili tekrar kendisine ilettiğim halde konaklama için ilk verdiği fiyattan yardımcı olabileceğini ancak daha önce gönderdiği mailde yer alan taahhüt ettiği ücretsiz transferin arkasında duramadı. Alelade bir turizm şirketi değil, bilindik bir şirket olduğu için onları tercih ederek ne kadar büyük bir hata yaptığımızın farkına vardık. Taahhüt ettikleri tarih aralığında gittiğimizi ve tüketici olarak bundan faydalanma hakkımız olduğunu ilettik; değişebilir cevabından başka bir şey alamadık. Biz satın almış olsaydık başka problemler de yaşayabileceğimiz sinyalini aldık (üstüne para talep edilebilirdi, odamız başkasına satılabilirdi, açıkta kalabilirdik vesaire senaryolar üretilebilir).

Setur’dan bu tatili alacağımız için de diğer şirketlerin kampanyalı fiyatlarından yararlanamadık ve Setur yüzünden maddi ve manevi olarak kayba uğradık. Şu saatten sonra kendileriyle herhangi bir alışverişimiz zaten olmayacak.

Setur Turizm Logo
Setur Turizm11 Mart 2019 11:06

Değerli Misafirimiz; Şikayetiniz tarafımıza ulaşmıştır. Şikayetiniz, yetkililer tarafından incelenip tarafınıza en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler