Şerifoğlu Parke İşini Düzgün Yapmıyor!

Turan Turan21 Mayıs 2019 21:55

2019 yılı Nisan ayında yeni satın aldığım daireye lamine parke döşetmeye karar verdim. Müteahhit firmanın anlaştığı marka başka bir markaydı. Bende daha kaliteli olur düşüncesiyle üzerine oldukça yüklü bir fark vererek Şerifoğlu lamine Parke döşettim. Parke döşendikten 1 gün sonra eve gelip baktığımda parkenin üst katmanı bildiğiniz büzüştü ve dalgalandı, aynı zamanda bazı parke yüzeylerinde kabuklaşma var.

İlginç olan salonda plank parke var hiç sıkıntı yok, 3 strip olan tüm odalarda sıkıntı var. Sitede 200 daire var. 199 daire müteahhit tarafından diğer marka lamine parkeyle döşendi ve hepsi kitap gibi duruyor. O kadar güzel ve kaliteli gözüküyor ki inanamadım. Bizim üzerine fark ödeyerek döşettiğimiz Şerifoğlu Parke resmen defolu ve 3. Kalite bile değil.

Bu konuda hemen Şerifoğlu Parke yetkililerini aradım geldiler ve çeşitli nem ölçümleri yaptılar. Birinci ölçümde nem normal dediler, böyle olmaması lazım vs. Dediler ilgilenip rapor yazıp size döneceğiz dediler. Sonra dönüp tekrar ölçüm yapmamız gerekiyor dediler.

Geldiler parkelerin bir kısmını söküp tekrar ölçüm yapıp parke şap nemliymiş parke nem almış dediler. Dedim salonda hiçbir şey yok sadece diğer odaların tamamı nem almaya mı karar vermiş dedim. Bakın dedim 199 daire döşendi hepsi sapa sağlam benim dairemde nasıl nem oluyor.

Üstelik benim dairemin parkesi özel marka istediğim için diğerlerinden 2 ay sonra döşendi. Döşenmeden önce 1 hafta aralıksız alttan ısıtma test amaçlı çalıştırıldı. Parke ortama alışsın diye bir hafta evin içinde döşenmeden bekletildi. Bir tek kundağa sarmadık parkeyi. Sonuçta firma halen bir rapor gönderemediği gibi artık telefonlarıma çıkmıyor. Evet parkede hata olabilir ama en büyük ayıp telefonlara çıkmamaktır.

Yakışıyor mu Şerifoğlu Parkeye, böyle mi dünya markası olunacak? Gerekli tüm yasal haklarımı kullanacağım. Yazıklar olsun 80 m2 parke için marka değerine zarar verilir mi?

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler