Semak Makine Ürün Servisten Gelmedi!

Yüksel Yüksel19 Mart 2013 15:41

İzmir Baumax mağazasından efco marka bahçe tırpanı aldım 1 depo benzin bitmeden tırpanın boru bölümü koptu bununla ilgi servis değişim verdi ve tamiri yapıldı daha sonra ürünü tekrar kullanmaya başladıgımda montajdan kaynaklanan problemden dolayı ürün tekrar bu sefer borunun içindeki pim kırıldı Baumax'a ürünümü verdim ve ürünüm 30 iş gününü doldurmasına rağmen servisten gelmedi bende kanuni hakkım olan iade ve değişim istedim değişim vermedikleri içinde İzmir karşıyaka tüketici hakem heyetine verdim yaklaşık 8 10 aydır sonuç bekliyorum ben ürünümü daha toplasanız 1 saat kullanamadım taksitleri bitti mağdur durumdayım yardımlarınızı bekliyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Yüksel 26 Mart 2013 11:28

Semak makine yetkilileri servisimiz olmayan ve ürün ile ilgili bilgisiz, ehil olmayan bir atölyede ilk montajını yaptırtmış demişler fakat montajı yapan firma biz efco servisiyiz deyip montajını yapmıştır ve montajdan ücret almamıştır madem semak makinanın servisi değil bu servis ücretini kimden aldı. Montaj sonrasında arızalandıgı dogrudur ve o arızada da montajı yapan firmaya götürdüm ürünü ve yine hiç bir ücret talep etmeden tamirini yaptılar, 2. kez ürün arızalandıgında ürünü baumax firmasına götürüp bıraktım ve baumax firması ürünü servise gönderdi baumax'e 15 gün sonra gittiğimde bana ürünün serviste olduğunu gelince beni, arayacaklarını söylediler 30 iş günü dolğunda tekrar gittiğimde 3 gün içinde servisten gelecegini söylediler baumax firması tarafından veya semak makinanın servisi tarafından herhangibir geri dönüş olmayınca tüketici hakem heyetine taşıdım olayı. Olay budan ibarettir baumax firması veya semak makina ürünün takibini yapmamıştır burada yapmış gibi gözükmeye çalışmaktadırlar beni 30 iş günü içinde arayıp gel al ürününü deselerdi ben gidip alırdım burada yapmış oldukları tamamen olaydan sıyrılmaya çalışmaktır müşteri memnuniyetinden bahsediyolar okadar memnun olmamı istiyorlarsa iadesini versinler. Benim bu platforma şikayet etmemin sebebi 1 yıldır ürünün sonucunu beklemek yerine süreci hızlandırmaktı. Ama böyle büyük bir firma müşterisini madur edebiliyosa oda onların ayıbı.

Semak Makine Logo Semak Makine 26 Mart 2013 10:45

Sayın Yüksel K***, 27.04.2012 tarihinde, İzmir Baumax firmasından, Türkiye distribütörü olduğumuz EFCO markalı, Stark 42 BP modelini satın almıştır. Satın almış olduğu bu ürünü yetkili servisimiz olmayan ve ürün ile ilgili bilgisiz, ehil olmayan bir atölyede ilk montajını yaptırtmış ve ürünü bu sebeple kendisi garanti dışına çıkarttırmıştır. Yanlış yapılan montaj sonrası ürün arızalanmış ve kendisi ürünü, satın almış olduğu nokta olan İzmir Baumax firmasına geri götürmüştür. Burada montajın yetkili servise yapılmadığı tespit edilmiş ve İzmir’ de bulunan yetkili servisimize yönlendirilmiştir. Kendisi servise gitmek istememiş, ürün Baumax firması tarafından alınarak, SEMAK yetkili servisine gönderilmiştir. Ürüne hemen müdahale edilmiş ve problemi çözülmüştür. Ürün kullanıcı kaynaklı ehil olmayan kişilerce hatalı montaj sebebiyle garanti dışı kalmış olmasına rağmen, yedek parça ve işçilik ücretleri müşteri memnuniyeti çerçevesinde tarafımızdan karşılanmış, kendisinden hiçbir ücret talep edilmemiştir. Ürünün düzeltilmesini takiben, kendisi defalarca aranmasına rağmen ürünü teslim almaya gitmemiş ve yasal süre sonu 31. Günü beklemiş ve Baumax firmasına giderek, ücretini geri istemiştir. Ürün halen İzmir yetkili servisimizde, problemsiz olarak teslim edilmeyi beklemektedir. Sayın Karaburun arzu ettiği takdirde hiçbir şekilde ücret ödemeden ürününü alabilir. Bilgi ve gereğini rica ederiz. Saygılarımızla,

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular