Toplam çözüm sayısı
..
Semak Makine ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Ali'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
1 Destekçi

Yeni karşılaştırma

ile

Semak Makine Mersin Yetkili Servislerinden Şikayetçiyim

4216görüntüleme
Ali
Ali 03 Kasım 2020 12:16
Semak Makine Mersin Yetkili Servislerinden Şikayetçiyim

10.06.2020 tarihinde Semak Makine'de bulunan Palmera Marka – HYT-2W Termak şişleme makinesi aldım. Kargodan kısa bir süre içerisinde makineyi teslim aldım. İlk kullandığım zaman, makinenin çalışmadığını görerek, hiç kullanamadığım makineyi, Mersin'de servisleri bulunan Erhan Motor – Z** E*** 'e 16.06.2020 tarihinde teslim ederek, makinenin arızası giderilmesi için teslim ettim (teslim esnasında ayrıca tarafıma servis fişi de vermedi). 

Semak Makine olan Erhan Motor – Z*** E***, 10 gün geçmesine rağmen makinenin tamiratını yapamadı (zaten yetkili servislik verilen Erhan Motor – Z** E***, makinenin nasıl çalıştığını dahi bilmediğini gördüm).Konuyu Semak Makine bölge sorumlusu S*** Bey'e de şikayetimi aktardım (yazışmalarım mevcuttur) servisi yönlendirmemle 29.06.2020 tarihinde servis tarafından Semak Makine'ye gönderilmek üzere Aras Kargo ®'ya teslim ettirdim.

İlgili makinem Aras Kargo'da maalesef kaybolmuştur. Semak Makine servisi güvencesinde teslim edilen kargo için defalarca Hem servise hem de Aras Kargo yetkilileri ile defalarca görüşmeme rağmen (yine ayrıca Semak Makine Mersin bölge sorumlusu S*** Bey'in de bu konuda bilgisi bulunmaktadır).İlgili makine Kargoda bulunmadığı gibi, Semak Makine tarafından mağduriyetimin giderilmesi ile ilgili hiçbir girişimde bulunulmamıştır. Konu ile ilgili yazışmalarım da mevcuttur.

Kendi girişimlerimle Aras Kargo yetkilileri ile görüşmelerim neticesinde aradan yaklaşık 3 (üç ) ay süre sonrasında 10.09.2020 tarihinde Semak Makine Servisi'ne (Erhan Motor – Z*** E***'e) kargoda kaybolan makinemin tazmini için Aras Kargo Genel Müdürlüğü'ne dilekçe yazdırabildim.

03.11.2020 tarihinde Aras Kargo yetkilileri ile görüşmeme de makinenin tazmini yapılabilmesi için servis tarafından sevk irsaliyesi düzenlemesi gerektiğini defalarca Servis Erhan Motor – Z** E***'e söylenmesine rağmen ilgili yetkili servis irsaliye düzenlemeyerek mağduriyetimin giderilmesi için girişimlerinde bulunmadığını öğrendim. Kendisine neden irsaliye düzenleyip benim işim çözmüyorsun diye haklı olarak bağırmam neticesinde, yetkili servis Erhan Motor – Z*** E*** tarafından sinkaflı küfür yedim.

Semak Makine gibi ciddi bir firmanın bu kadar saygısız bir servisini hiç yakıştıramadım. 5 aydır mağduriyetimin giderilmesi için uğraşıyorum, Semak Makine ve Servisi mağduriyetim.

Semak Makine Logo
Semak Makine03 Kasım 2020 19:31

Merhaba, Web sitemizdeki iletişim kanallarından birini kullanarak iletişim bilgilerinizi göndermenizi rica ederiz. En kısa sürede sizlere konu ile ilgili bilgi vereceğiz. [email protected] Saygılarımızla, SEMAK Makina Ticaret ve Sanayi A.Ş.

 • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Şikayetvar’ı ziyaret amacınıza dönük tek soruluk anket için 8-10 saniyenizi bize ayırır mısınız?

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

Palmera cg 520 tırpan aldım internet üzerinden tırpan ne yaptıysak çalışmadı. Çiftçiyiz elimizde 3 adet tırpan var oleomac, palmera solax sıfır alınan tırpan amcam babam ve ben denedik çalışmadı. Arızalı olduğunu düşündüm. Semak makineyi aradım Turgutlu Kartal tarıma servise götürdüm. Tırpan 0 daha ...

 • profile
1 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 04 Şubat 15:18

2 gün önce Hepsiburada'dan palmera jeneratör aldım ama aküsü tamamen boş geldi. Şarja bağladım ama hiç şarj olmuyor, aküsünün yenilenmesi gerekli ama firma cevap vermiyor, en yakın servisini aradım görüştüm ama oda firmaya yönlendirdi. Acilen akünün değişmesini talep ediyorum.

profile
 • 0görüntüleme
 • 14 Ocak 12:13

1 ay önce aldığım Palmera ZL2500B Motorlu Dal Budama Testeresi ince pala ürünü, Samsun sağlam ticaret semak servisine götürdüm. Urunu internet sitesinden aldığım için garantiye girmediğini söylediler. Hatta vitrin camına dahi ''internet üzerinden alınan Ürünlere garanti hizmeti verilmemektedir.''yaz...

profile
 • 0görüntüleme
 • 24 Kasım 2020 10:27

Satın almış olduğum ithalatçısı Semak Makine olan palmera pt160 tekerlekli tırpan 2 gün sonra motoru bozuldu. En yakın yetkili servisine gittim tamir talebimi kabul etmedi sebebi yedek parça sağlanmadığı yönündeydi ve Semak makineye başvurmamı söyledi. Semak ile iletişime geçtim beni başka bir servi...

 • profile
1 Destekçi