Semak Makine 5 Dakikada Yandı!

Teoman Teoman23 Nisan 2013 12:40

Ben Hepsiburada.Com dan (önceden güvendiğim bir firma idi) Semak.Makina firmasının ithal ettiği Palmera BG520A model bir benzinli tırpan aldım. 300 tl verdim. Genel kanı çok profesyonel bir makina değil, 25-30 dakika çalıştırıp dinlendireceksin, hassas v.s. Bunları gördüm. Ben zaten hobi olarak bahçede vakit geçiriyorum. Makina geldi.

Öncelikle içinde kulanım klavuzu ve montaj talimatları yok. Bir profesyonel tamirci arkadaş sayesinde montajını yaptık. Çalıştırdıktan sonra rölantide çalıştırdım 20 dakika kadar. 1 saat dinlendirdikten sonra tekrar çalıştırdım. Ot kesmeye başladım. 5 dakika olmadı. Makinada dumanlar çıktı. Yandııııı. Motor yandı. 5 dakkada. Ne güzel oyuncak gibi.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Semak Makine Logo Semak Makine 30 Nisan 2013 09:38

Söz konusu kullanıcı, Sn. Teoman HARMANCI, yetkili servisimize yönlendirilmiştir. Servisimizin raporunda belirtildiği ve tespit edildiği üzere, yağ/yakıt karışımındaki yağ oranının düşüklüğü sebebiyle sürtünmeden dolayı ısınarak, makinanın piston ve silindiri birbirine kaynamıştır. Makinanın ilk kurulumunun yetkili ve ehil olmayan kişi tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir. Tüketicinin yakıt-yağ oranında yaptığı yanlışlık esasen buradan kaynaklanmıştır. Tüketici, şikayet olarak beyan ettiği, ürünle birlikte kullanma kılavuzunun ve garanti belgesinin bulunmadığı yönündeki şikayetinin doğru olmadığı, kendi sesiyle telefon kayıtlarımızda mevcuttur. Kullanıcıların kendi hatalarından kaynaklanan bu tür makine arızaları maalesef garanti kapsamı dışında değerlendirilmektedir. Yetkili servimiz ürün garanti dışı kaldığı için ücreti karşılığında, ürünü tamir edeceğini kendisine iletmesine rağmen, müşterimizi ürünü tamir ettirmeden servisimizden almıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, SEMAK MAKİNA TİC.ve SAN.A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular