10 Eylül 2013 #2003918

SehirFirsati.com Konser Bileti İptali Yapmıyor!

9/9/13'de Göksel konseri için fırsat satın aldım. 24 saat dolmadan 10/9/13'te iptal için çağrı merkezini aradım. Sağlık sorunu sebebiyle fırsatımı iptal etmek istediğimi belirttim. Mümkün olmadığı söylediler. Tüketici Kanunu'na göre 7 gün içinde cayma hakkım olduğunu belirttim. Ki, fırsatı bilete dönüştürmemiştim. Gerekli ise yasal yollara başvurmamı, Groupon'un bir şey yapamayacağını, konser, tiyatro vs. iade yapılmadığını belirttiler.


Sitede herhangi bir aksi uyarı olmadığı halde yasal olarak cayma hakkımı kullanmak istediğimde "mahkemeye gidin" diyen bir zihniyetle karşı karşıyayım.

Kemal 138 Okunma

Cevaplar

  • Kemal10 Eylül 2013

    4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a aykırılık teşkil eden sözleşmenizin geçerliliği bulunmamaktadır. Firmanızın süreci iyi niyetle çözme çabası olmamıştır. Verilen cevap "mahkemeye gidin"den farklı değildir. 99 TL'lik miktar için mahkeme ile uğraşmayacağım açıktır. Bu 99 TL'ye sehirfırsatı.com'un benden daha çok ihtiyacı bulunduğu anlaşılmıştır.

  • SehirFirsati.com (Groupon) Temsilcisi10 Eylül 2013

    Değerli Üyemiz; Kampanyamızı alırken kabul etmiş olduğunuz kullanıcı sözleşmemizin, cayma hakkınıza ilişkin 6.maddesinde de belirttiğimiz üzere, 'konser,tiyatro v.b.' kampanyaların iptal ve iadesi gerçekleştirilememektedir,üzülerek bildiririz.Ancak, dilerseniz kullanamayacağınızı belirttiğiniz kampanyamızı dilediğiniz kişiye hediye edebilirsiniz. Saygılarımızla Groupon Çözüm Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön