12 Eylül 2015

Seat İbiza'da Klima Çalışırken Sağ Ön ve Arka Döşeme Islanıyor!

10.000 km'yi yeni doldurmuş aracımızda ilk bakım sonrasında bu problem meydana gelmeye başladı. Araç uzun yolda klima açıkken sağ ön ve arka yer döşemesinden nemlenme yapıyor ve bayağı bir ıslanmaya sebebiyet veriyor.
Araç bu sebeple 3 defa (Çorlu Çalışkan Oto-Doğuş Oto Maslak-Çorlu Çalışkan Oto) servise girdi ve hepsinde de sıkıntının ortadan kaldırıldığı bilgisi verildi.


İlk önce araçta bir problem yok denildi, sonrasında klima hortumu yerinde çıkmış döşeme altındaki kanallara su dolmuş dendi. En sonuncusunda da klima hortumu toplanmış ve tıkanmış, sorunu ortadan kaldırdık dediler. Ancak araçta hala aynı sıkıntı devam etmektedir. Basit gibi görünen bu sorunu bir çözemediler!

Sinan 2.935 Okunma

Cevaplar

 • Sinan23 Temmuz 2016

  Problem tekrarlamamıştır. Son yapılan işlem ile sıkıntı ortadan kaldırılmıştır.

 • Sinan05 Mayıs 2016

  Araç en son 2015 Eylül ayında havalar hafif serinlemeye başladığı zamanda işlem gördü. O zaman servis yetkilisi arkadaşla test sürüşüne çıkıldı, klima maksimumda bir 50-60 km yol yaptık ve sıkıntı oluşmadı. Araçtaki sıkıntı kış aylarında klima kullanımı olmaması nedeniyle şimdilik yaşanmıyor. Ancak önümüzdeki aylarda havanın ısınması ile birlikte klima kullanımı yoğunlaştıkça sıkıntının çözülüp çözülemediği net ortaya çıkacak düşüncesindeyim.

 • Sinan14 Eylül 2015

  Doğuş Oto müşteri hizmetleri benimle iletişime geçti. Aracı tekrar Maslak servisine götüreceğim. Sonrasında yaşanacak gelişmeleri paylaşacağım. Teşekkürler.

 • Seat Temsilcisi12 Eylül 2015

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. T. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla SEAT DANIŞMA VE BİLGİ HATTI 444 73 28

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön