Seat Servis Aracımın Üretim Hatalı Sileceğini Değiştirmeyi Reddediyor!

Mehmet Alp U. |

03.08.13 de Avek'den Seat Leon satın aldım. Sileceklerin aldığım hafta hatalı olduğunu farkettim. Servis yetkilisi F**** bey izinden dönünce servis randevumu aldım.

Sürüş güvenliğimi tehlikeye sokan üretim hatalı sileceklerimi servis garanti kapsamında değiştirmeyi reddetti ve silecek garantilerinin 100 km yada 1 ay olduğunu belirtti. Araç da 100 km'yi geçtiği için işlem yapmadılar.

İstanbul'da evime gidip gelmem bile bu 100 km'nin dolmasına yeterli ve aslında bu garanti yok demek. Yeni bir silecekte yaz günü bu kadar kısa sürede böyle bir deformasyonun olması mümkün değil. Bu konuda Seat ve Avek'e şikayet mailleri yazmama, ayrıca telefonla görüşmeme rağmen hiç bir sonuç alamadım.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet Alp U.
  24 Ekim
  05:16

  Sorunun silecek lastiğinden değil sileceği tutan metal silecek kolundan olduğunu anladım.ürünün üretim hatalı olduğu aşikar.değişim yapan bazı servisler var.ancak seat benim sorunumu çözmedi.arayan soran bile yok.ilgilenen hiç kimse yok, kesinlikle seatı tavsiye etmiyorum.

 • Mehmet Alp U.
  02 Ekim
  16:25

  Firmanın nasıl bir ciddiyette olduğu belli. Zaten şikayetimde sorunumla ilgili firma ile görüştüğümü ve firmanın hatasını kabul etmediğini belirttim.şikayetime cevaben yine aynı cevap geliyor.

  Firma olarak bilgilendirmede ne dediğinizi de açıklayın bence. 60 bin liraya araba satıyoruz ama sileceğine 100 km garanti veriyoruz, müşteri bu konuda ne şikayette bulunursa bulunsun bir şey yapmayız diyin.

  Ayrıca bendeki sorun bir çok kullanıcı da bulunan kronik bir sorundur.Bu sitede bile buna benzer şikayetler görülebilir ki forumlarda bunlardan çok daha fazla var.

 • 02 Ekim
  14:47

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. UĞUR ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir.

  Saygılarımızla

  SEAT DANIŞMA VE BİLGİ HATTI
  (212) 335 04 34