Seat Leon Aracımın Dsg Mekatronik Arızası Var.

Eyup İ. |

2011 Model ve daha 88 bin km Seat Leon marka aracım p'de iken çalışmadı. Motor ısıtma ikazı ve p göstergesi yanıp sönüyordu, EBS ise sürekli yanıyordu. Hemen bir yetkili servisi aradım ama cumartesi günü olduğu için ustaların olmadığı söylendi. Ben de özel bir servisle irtibata geçip, aracımı oraya çektirdim. İki gün sonra, aracın mekatronik arızasının olduğunu öğrendim.

Bu mekanizmanın ne olduğunu google yazdığımda, DSG'li araçların kronik arızası olduğunu öğrendim. Bunun üzerine Seat'la irtibata geçtim. Bu arızanın bir üretim hatası olduğunu ve iyi niyet kapsamında arızanın giderilmesini rica ettim. Mekatronik açıldı diyerek talebim reddedilmektedir. Üretim hatası olan bu durum giderilmelidir.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Eyup İ.
  26 Şubat
  10:51

  Şikayetim hakkında Seat İspanya Müşteri Temsilciliği ile yazışarak aşağıdaki sorularıma cevap istedim.

  1) Henüz 4 yaşında ve 90 bin km'de bir aracın mekatronik arızası vermesi normal midir?
  2) İnternette edindiğim şikayetlerden bu arızanın DSG şanzıman lı araçların kronik arızası olduğunu okudum, bu doğru mudur?
  3) Şayet bu haberler doğru ise, ki bu konu hakkında yüzlerce şikayet var, Seat gibi kendisini ispatlamış bir marka niçin bu araçları geri çağırmıyor veya farklı şekilde tüketici mağduriyetlerini gidermiyor?
  4) Aynı arıza sebebiyle, aynı Türkiye distribütörlüğünde satılan ve benim aracımdan bir yaş daha eski ve daha yüksek km sahip Golf marka bir aracın, yetkili serviste sadece işçi ücreti mukabilinde mekatronik değişimi yapılmıştır. Aynı şanzımanı ve aynı mekatronik i kullanmasına ve aynı distribütörlük bünyesinde Türkiye'de satılmasına rağmen, niçin Seat marka aracımın mekatronik i ücretsiz değiştirilmedi?

  Cevaplar ulaşınca sizlerle paylaşacağım.

 • Eyup İ.
  18 Ocak
  22:02

  Mekatroniği yetkili serviste değiştirdim. Servis yetkililerinin göstermiş olduğu ilgiden memnun kaldım, ancak Seat Markası\'na hiçbir itimadım kalmadı. Madem ki DSG şanzımanlı araçlarda bu tür arızalar sık yaşanıyor, bu araçların geri çağrılarak arızaların giderilmesi gerekmektedir.

 • 03 Ocak
  11:24

  Sayın Yetkili,

  Müşterilerimizden Sn. İ. ile daha önce bize yaptığı başvuruya istinaden bir çalışma başlatılmıştır. En kısa sürede kendisine bilgi iletilecektir.

  Saygılarımızla

  SEAT INFO
  444 73 28