Seat İbiza'da Klima Çalışırken Sağ Ön ve Arka Döşeme Islanıyor!

Sinan T. |

10.000 km'yi yeni doldurmuş aracımızda ilk bakım sonrasında bu problem meydana gelmeye başladı. Araç uzun yolda klima açıkken sağ ön ve arka yer döşemesinden nemlenme yapıyor ve bayağı bir ıslanmaya sebebiyet veriyor.
Araç bu sebeple 3 defa (Çorlu Çalışkan Oto-Doğuş Oto Maslak-Çorlu Çalışkan Oto) servise girdi ve hepsinde de sıkıntının ortadan kaldırıldığı bilgisi verildi.

İlk önce araçta bir problem yok denildi, sonrasında klima hortumu yerinde çıkmış döşeme altındaki kanallara su dolmuş dendi. En sonuncusunda da klima hortumu toplanmış ve tıkanmış, sorunu ortadan kaldırdık dediler. Ancak araçta hala aynı sıkıntı devam etmektedir. Basit gibi görünen bu sorunu bir çözemediler!

Etiketler :

Isıtma-Soğutma Sistemi Koltuk Döşeme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sinan T.
  23 Temmuz
  12:27

  Problem tekrarlamamıştır. Son yapılan işlem ile sıkıntı ortadan kaldırılmıştır.

 • Sinan T.
  05 Mayıs
  08:55

  Araç en son 2015 Eylül ayında havalar hafif serinlemeye başladığı zamanda işlem gördü. O zaman servis yetkilisi arkadaşla test sürüşüne çıkıldı, klima maksimumda bir 50-60 km yol yaptık ve sıkıntı oluşmadı. Araçtaki sıkıntı kış aylarında klima kullanımı olmaması nedeniyle şimdilik yaşanmıyor. Ancak önümüzdeki aylarda havanın ısınması ile birlikte klima kullanımı yoğunlaştıkça sıkıntının çözülüp çözülemediği net ortaya çıkacak düşüncesindeyim.

 • Sinan T.
  14 Eylül
  21:13

  Doğuş Oto müşteri hizmetleri benimle iletişime geçti. Aracı tekrar Maslak servisine götüreceğim. Sonrasında yaşanacak gelişmeleri paylaşacağım. Teşekkürler.

 • 12 Eylül
  10:33

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. T. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla

  SEAT DANIŞMA VE BİLGİ HATTI
  444 73 28