Seat Garantimi Uzatmıyorlar.

Adem K. |

Seat İbiza model aracım 2013 ocak trafiğe çıkışlı olarak Kayadibi Otomotiv den alındı. 1 ay önce servise gittiğimde garantimi uzatmak istediğimi belirttim. Uzatamayacağımı bunu araç satın alındıktan sonraki 1 aylık süre içerisinde yapabileceğimi belirttiler. Ben aracı aldığımda istediğim zaman garantiyi uzatabileceğimi belirtmişlerdi.

Şimdi ise Doğuş Oto tarafından bu kuralın değiştirildiğini ve bu hakkımdan yararlanamayacağım belirtildi. Bu usulsüz bir değişiklik ve aracı aldığım tarihteki koşulların benim için geçerli olması gerekir. En kısa zamanda benimle iletişime geçilmesini rica ediyorum. Bu konuda tatmin edici bir cevap alamazsam konuyu Seat International ile paylaşacağım.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Adem K.
  22 Mart
  18:14

  Doğuş Otodan 5 ay önce yeni kampanyaya geçmeleriyle bana yardımcı olabileceklerini belirttiler. Kampanyaya geçildi ancak benimle iletişime geçen kimse olmadı. Şikayetimi Seat International üzerinden devam edeceğim.

 • Adem K.
  11 Ekim
  20:54

  22 Temmuz tarihinde Doğuş Oto tarafından arandım. Yakın zamanda yeni bir kampanyanın başlayacağını bu kampanya ile birlikte garanti süresi bitmemiş araçların ek garantilerinin yapılabileceğini belirttiler. Ancak neredeyse 3 ay oldu ve ortada bir kampanya yok. 10 Ekimde serviste bakım yaptırdım. Müşteri temsilcisine böyle bir kampanya hakkında bilgisi olup olmadığını sorduğumda kendilerine böyle bir kampanya hakkında bilgi verilmediğini söyledi. Aralıkta 2 yıllık garanti sürem bitecek bu durumda zaten garanti uzatma gibi bir hakkım olmayacak. Doğuş Oto müşterilerini oyalamaktan başka bir şey yapmıyor maalesef.

 • 21 Temmuz
  11:37

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. KESKİN ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla
  SEAT DANIŞMA VE BİLGİ HATTI
  444 73 28