Seat Garantiden Değişen Parçanın Garanti Sorunu!

Ahmet Tolga T. |

Sıfır aldığım Seat marka aracımın bagaj kilidi 11. ayında arızalandı. Doğuş Oto Çankaya bu parçayı 07. 11. 2011 tarihinde garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirdi. 05.08.2013 tarihinde bagaj kilidi tekrar arızalandı 22 ay aracımı tekrar Doğuş oto Çankaya servisine götürdüm, bagaj kilidinin bozuk olduğu ancak ücreti karşılında değiştirilebileceği söylendi. Parçaların da 24 ay garantisi yok mu? diye sorduğumda, Garantiden değişen parçanın Garantisi olmaz diye benim aklımın almadığı bir söz söylendi. Eğer bu parça daha önce parası karşılığında değişseymiş garanti kapsamına girermiş. Yani bu parça için 13 ay garanti biçmiş oluyor. Tatil öncesi bagajı kullanılamayan bir araba, çok üzücü.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ahmet Tolga T.
  12 Ağustos
  10:49

  Firma bozulan parçanın değişimini kabul etti, ancak işçilik parasını istedi. normal şartlarda hem parça hem de yapılan işçiliğin garanti kapsamında olması beklenir

 • 06 Ağustos
  15:53

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. T. ile daha önce bize yaptığı başvuruya istinaden bir çalışma başlatılmıştır. En kısa sürede kendisine bilgi iletilecektir.

  Saygılarımızla

  SEAT DANIŞMA VE BİLGİ HATTI
  444 SEAT