Seat Aracımın Sileceği Garanti Kapsamında Değiştirilmiyor!

Kadir Ü. |

2012 Model sıfır km aldığım Seat Leon 1,4 TSI Copa Plus aracımın ilk bakımını yaptırmak üzere Adana Hasan Kavi yetkili servisine gittim. Burada aracın sol ön sileceğinin iyi silmediğini, kendimin Şırnak ilinde ikamet ettiğimi izah ettim ama bana sileceğin garanti kapsamına girmediğini söyleyerek değiştirmediler.

Aracın sileceği neden garantiye girmiyor sonuçta bu arabayı sıfır km aldım ve bu sorun ilk aldığım günden bu yana var, fabrikasyon hatası olabilir. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kadir Ü.
  07 Ekim
  11:35

  Bugün sabah saatlerinde Adana Hasan Kavi Seat Yetkili Servisinden aradılar ve bana sileceğin sarf malzemesi olduğunu değiştiremeyeceklerini söylediler. Ben kendilerine aracı Eylül 2012 de Kayseri ilinden 0 km olarak aldığımı, Şırnak ilinde şark görevimi ifa ettiğimi, yılda sadece bir sefer izne ayrılabildiğimi, izne çıktığım Temmuz 2013 de ise aracımı 5.400 km de iken bakıma getirdiğimi, sileceklerin ise aldığımdan bu yana iyi silmediğini söylediğim halde müşteri temsilcisi sileceğin sarf malzeme olduğunu söyledi. Nihayetinde aldığımdan bu yana silecekler böyle ve ben işim gereği gelemediğimi, sileceklerin fabrikasyon hatalı olabileceğini söyledim.. Nihayetinde SEAT gibi Doğuş Otoya bağlı büyük bir firma silecek gibi basit bir malzemeyi bile sıfır km alınan bir araçta değiştirmek yerine müşteriyi suçlamaya çalışıyor..Daha önce Renault da benzer bir şey başıma geldi ve sileceğim değiştirildi, sonuç müşteri memnun...SEAT firması için yazık diyorum.. 45 - 50.000 TL para veriyoruz bu arabalara..Halen aracımın garantisi var ama neyi kapsıyor acaba..

 • 04 Ekim
  14:35

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. Ü. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla

  SEAT DANIŞMA VE BİLGİ HATTI
  444 73 28