Seat Aracımın DSG Şanzımanı Titreme Yapıyor!

Fuat A. |

Altur Otomotiv'den aralık 2012 de aldığım Seat Leon 1,6 DSG TDI copa 2012 model sıfır aracımı 7500 KM'de olmasına rağmen otomatik modunda kullanamaz oldum. Düz yolda düşük devirde yüksek viteste gitmeye çalışıyor, dolayısıyla araçta titreme aynı zamanda tırlama sesleri gelmeye başlıyor.

Aygüv otomotive 2 kez gittim. Vites ayarı yapıyorlar değişen hiçbir şey yok. 2 yıl garantili olan aracın arkasında durmuyorlar. Sürekli servise gidip gelmek istemiyorum. 7500 KM'de olan aracımı doğuş gurubuna iade etmek istiyorum. Aksi durumda tüketici hakları mahkemesine bildireceğim.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Fuat A.
  29 Ekim
  12:45

  Sayın seat yetkilisi,
  Aracimi Avek otomotive götürdüm. Arıza kaydı actirdim, araç bir gün servisde kaldı. Şikayetim bir nebze giderilmişti ancak 500 km gittikten sonra yine ayni tepkiyi veriyor. Anlaşılan sikayetimiz dikkate alınmıyor veya kabul edilmiyor. Noterden sikayetimi belirtip tarafınıza yazı göndereceğim. Tüketici hakem heyetine sikayetimi belirtecegimi belirtmek isterim.
  Saygılar..

 • Fuat A.
  29 Ekim
  12:37

  Avek otomotive gittim araca ne yaptılar bilmiyorum. Bir nebze. Düzeldi ama 500 km sonra yine ayni. Şanzıman arızalı kabul etmiyorlar. Noterden yazı gönderip tüketici hakem heyetine basvuracagim.

 • 17 Temmuz
  13:40

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. ABAY ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla

  SEAT DANIŞMA VE BİLGİ HATTI
  444 73 28