29 Nisan 2015

Seat Araç Teslimat Sorunu!

Mart ayında 1000 TL kaparo yatırıp araç siparişimi verdim (1.2 TSİ LED + sunroof) Bana araç teslimi için 14. hafta (Nisan'ın başı) söylendi. Araç teslim edilmedi. Bende 17'si gibi Seat merkezi arayım durumu görevli Ç**** hanım ile paylaştım. "Acaba aracım başkasına mı satılmıştı? " Kısa araştırmadan sonra Ç**** Hanım bayi ile görüştüğünü aracın 20 Nisan'da Türkiye'de 25 Nisan gibi bayide olacağını söyledi.

20 Nisan'da tekrar aradım aracın teslim edilmediğini bildirdim. Aracın 23 Nisan'da geldiğini öğrendiğimde tekrar 24'ünde aradım. "Aracın neden bayiye fatura edilmediğini zam gelirse mağdur olacağımı" söyledim. 27-28 nisanda aynı şeyleri yine söyledim.

Yener 4.651 Okunma

Cevaplar

 • Yener 30 Nisan 2015

  Israrla aramalarım sonucunda (konuyla ilgili bana net cevap verin zamlı olacaksa vaz geceğim dedim) saat 16.55 civarı görüştüm ve bu gün itibari ile araçların faturalandırıldığını Seat yetkililerinden öğrendim. Ben de uzatmaya gerek yok diyerek aracı almaktan vaz geçtim. İki taraf içinde hayırlı olsun. Çok kolay sorunum çözüldü. Kim demiş Seat çözüm bulmuyor diye

 • Yener 29 Nisan 2015

  Yeni aldığım bilgi: aynı gemiyle gelen araçlar Adana bayine 27 Nisan pazartesi günü fatura edilmiş. İyice şoktayım şimdi. Benim bayiye aynı zamanda gelen araçlar neden fatura edilmedi. Yoksa alacağım bayi ile bir sorun var da arada olan bize mi oluyor ya da benim bayiye de fatura edildi ama bayi bana araç yollanmadı deyip eski fiyattan fatura edilen araçları yeni fiyattan başkalarına satıp uyanıklık mı yapmaya çalışıyor

 • Yener 29 Nisan 2015

  Son olarak aracın fatura edilmediğini bayi söylüyor belkide fatura edildi ama bayi daha çok kar etmek için yalan söylüyordur. Ama yine bunun doğruluğunu araştıracak olan Seat değil mi?

 • Seat Temsilcisi29 Nisan 2015

  Sayın Yetkili, Müşterilerimizden Sn. Ö. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla SEAT INFO 444 73 28

 • Yener 29 Nisan 2015

  Bu arada bir sonuç beklediğim için bu yazıyı yazmadım. Sadece nasıl bir hüsrana düştüğümü anlayın diye bunları yazıyorum. Benim alacak olduğum araca olan aşkımı görmek isteyenler Arabalar gentr 1.2. TSİ yorumlarıma (yenerhoca) donanım haber yorumlarına bakabilirler. Teşekkürler Doğuş bu arada otomatik ve klişeleşmiş mesajla cevap vermenize de gerek yok. (zahmet edip yorulmayın)

 • Yener 29 Nisan 2015

  27-28 nisanda aynı şeyleri yine söyledim ama araştıracaklarını söyleyip bana dönmediler. 29 Nisan yani bu gün zam geldi. Şimdi bana biri mantıklı bir cevap verebilir mi? Zamanında aracı getirmeyen, 23 Nisan da araç gelmesine rağmen bekletip bayiye fatura etmeyen Seat grubu mu haklı yoksa arabasını bir çocuk hevesşyle bekleyip 2000 TL zamlı aracı almak zorunda bırakılan ben mi haklıyım?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön