Seat Arabanın Her Yağmurda Farlarına Giren Su Sorunu!

Can K. |

2014 Nisan ayında teslim aldığım aracım Eylül 2014 bu yana yoğun geçen yağmur kar dönemlerinde hep farlarına su aldı. Hatta 5 dakika yağan yağmur altında hareketsiz beklerken bile yağmur bittiğinde farlarda su gördük. Her gözleminde durumu fotoğraflayarak e-mail ile Seat servise mail attım.

15000 km senelik bakımında farların garanti kapsamında değiştirilmesin istedim. Bakım için 2 gün önce Seat doğuş oto maslak'a (aracın alındığı yer) aracı götürdüm. Bana su tuttuklarını aracı yıkadıklarını su girişi olmadığını belirttiler dolayısı ile farların değişmeyeceğini söylediler. Bu farlara 3500 TL opsiyon bedeli ile aldık serviste su girmemesinin farın sorunsuzluğunu göstermeyeceğini düşünmüyorum.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Can K.
  13 Ekim
  10:16

  Su sorunu yagmur yağdıkca devam etmekte; Dogus otoya yazdıgım maıllere cevap gelmedi; durumu bu kez Seat ıspanyaya aktardım; Dogus oto 3 gün sonra aradı; farları degıstırmeyecegız dedi; bende ne yapayım yagmur yagınca notere gidip dava mı acayım dedım; dalga geçer gibi oylede yapabılırsınız dedi gorevlı; VW-Seat-Skoda (audiyi bilmiyorum, belkı onda ekstra kazıklıyoruz diye ılgılenıyo olabılırler gunahlarını almıyım sorun cıkınca ılgılenmeyeceklerı garanti...

 • Can K.
  04 Mayıs
  09:45

  Düzeltme: Tarih 20 Nisan değil; 30 Nisan olacaktı.

 • Can K.
  04 Mayıs
  09:44

  Sayın Seat Yetkilileri

  20 nisanda araca bakım esnasında farların sorunu anlatıldı; Servisten 3 defa yıkadık su tuttuk su girmiyor bilgisi verildi.

  Zaten yıkamada su giriyor demedim; yağmurda giriyor dedim. Sorun çözümsüz ortada kaldı; İyi niyetle; Eylül mart ayı arasında tüm su girişlerinde nasılsa bakımda gideceğim diye durumu resimlerle e mail atıp; bakım zamanını bekledim, şimdi ilk yağmurda suyu görür görmez önce notere sonra servise gideceğim...

  Saygılarımla
  Can kanıoz

 • 29 Nisan
  14:55

  Sayın Yetkili,

  Müşterilerimizden Sn. Kanıöz ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla

  SEAT INFO
  444 73 28