18 Mart 2013 #1688913

Saturn Uluslar Arası Garantiyi Kabul Etmiyor!

Almanya'daki Satürnden Samsung cep telefonu aldım, alırken özellikle Türkiye'de kullanacağımı belirttim ve garantisinin geçerli olup olmadığını sordum. Bana uluslararası garanti belgesi verdiler ve sorun olduğunda tüm Satürn'lere götürebileceğimi söylediler.Telefon 3 ay sonra bozuldu, Satürn'e gittim bana Türkiye'nin bu garantiyi kabul etmediğini ve Samsung bayine gitmemi söylediler.


Samsung'a da gittim ama uluslararası garantisini kabul etmelerine rağmen,yurt dışından alındığı için 700 liraya yapacaklarını yada oraya gidip garantiye vermem gerektiğini söylediler.Böyle bir olayla karşılaşmadım,kendi mallarının arkasında dahi durmuyorlar, insanları bu şekilde mağdur etmeye hakları var mı?

Sabriye 605 Okunma

Cevaplar

  • Saturn Temsilcisi06 Nisan 2013

    Sn. Yetkili ; Müşterimizin talebini bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Saturn Türkiye olarak yurtdışı mağazalarımızdan alınan ürünler içinde her zaman müşterilerimize detsek olmaktayız. Mağazalarımızda satılan ürünlerin ürüteticisi, ithalatçısı ve/veya yetkili servisleri mağazamız olmadığından yapılacak tüm onarım işlemleri İthatatçısı/üreticisi veye yetkilendirdiği yetkili servisler tarafından yapılmaktadır. Söz konusu markanın iç süreçleri doğrultusunda yurtdışından alınan ürünler için Türiye'de uluslar arası garantiyi kabul etmeyerek yapacağı işlemleri ücretli olarak gerçekleştirilmekte olup markaya göre bu durum farklılık göstermektedir. Yurtdışından ürün alan müşterilerimiz mağazalarımızdan her zaman destek alabilmektedirler. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön