14 Eylül 2013 #2012070

Sarsılmaz Silah Hatalı Ürünün Ücret İadesini Yapmadı!

2007 yılında sarsılmaz K2 aldım. Tabanca hatalı çıkınca sarsılmaz firmasına bildirdim. Firma ilgilenmeyince de Tüketici Hakları Mahkemesine başvurdum. Mahkeme firmayı haksız buldu ve tabancanın alınarak parasının iadesine karar verdi. Bunun üzerine beni arayan Sarsılmaz firması avukatı çeşitli bahaneler öne sürdükten sonra tüketici hakları mahkemesinin yaptırım gücünün olmadığını, buşuna uğraştığımı söyledi.


Daha sonra defalarca firma yetkilileri ile görüştüm ancak kimse ilgilenmedi, silah elimde kaldı. O sıralar Tunceli'de, dış karakolda görev yapıyordum. Ancak helikopter ile ilçeye gidebiliyorduk. Bu nedenle adli yönden hakkımı arayamadım.

Mustafa 4.713 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa25 Nisan 2015

    Sarsılmaz marka tabancam ile ilgili şikayetimi yazdıktan birkaç gün sonra Sarsılmaz Silah firmasından beni aradılar. Telefondaki erkek sesli şahıs sorunu birde benden duymak istediğini söyledi. Kendisine şikayette yazdığımın aynısını söyleyince karşıdaki şahıs bana "sana ne vermemizi istiyorsun açıkça söyle, senin amacın ne" dedi. Emin olun şahsın bu sözleri karşısın çok utandım. Sanki bir şeyler koparmak istiyormuşum gibi davrandı bana. Ben firmaya gidip 2.180 TL verip sıfır tabanca aldım. Aldığım tabancanın arızalı olduğuna dair elimde kendilerinin yazdığı rapor halen duruyor. Onlar utanmadan bile bile bana arızalı tabancayı verdiler, yine onlar utanmadan tüketici hakem heyeti kararına rest çektiler ve en sonda arayıp onur kırıcı sözler söylediler, yazıklar olsun, zor şartlarda kazandığım parayla aldığım tabanca gözümde kaldı ve onlara hakkımı helal etmiyorum. Ayrıca bu konuşmadan sonra 2.180 TL'ye aldığım tabancayı 600 TL'ye satmak zorunda kaldım. Satarken karşı taraf mağdur olmasın diye tabancayı onarıp ta sattım. Bu olayı asla unutmayacağım ve uygun yerlerde hep dile getireceğim. Beni böyle konuşmaya zorladıkları için de ayrıca okuyan herkesten özür dilerim. Saygılar

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön