20 Mayıs 2013

Sarot Termal Tapu Vekaletinde İstenen Ücret!

2010 yılında satın aldığım devre mülküm ile ilgili Sarot Termal yönetimi ile yapılan sözleşme hükümlerinin 10. maddesinde belirtilen tapu işlemlerinin nasıl yapılacağı ve masrafların ne şekil de olacağı açık bir şekilde yer almaktadır.


Harçlar kanunu, 5838 sayılı yasa ve kat mülkiyeti kanununun 55. maddesine göre "Tapu harç resim ve vergilerinin ödemesinin, aksine bir hüküm olmadıkça binde 40 olan harcın yarısı alıcıya, yarısı da satıcıya aittir. " demektedir.


Buna rağmen Sarot Yönetimi bizlerden kanuni tutarın 10 katı tutarında 1000 tl ye yakın vekalet ücreti istemektedir. Sarot Termalde mülk sahibi olarak bu haksız kazanca bir an önce son verilmesini istiyoruz.

Erhan 1.501 Okunma

Cevaplar

  • Sarot Termal Temsilcisi10 Ekim 2013

    Tatil Köyümüze ait toplamda 10.348 adet devremülk tapusu dağıtılmaya hazır hale gelmiş olup,koşulları uygun olan üyelere tapu dağıtma işlemi başlamıştır. Tapu işleminin düzenli ve sağlıklı bir şekilde, hukuki bir zeminde yürümesi ve herhangi bir sıkıntıya mahal verilmemesi için Yönetim Kurulu 15-20 kişilik bir grup ile Tapu İşlemi süreci için anlaşmıştır. Özellikle hizmet bedeli bundan ötürü alınmaktadır. Devremülklere ilişkin tapu harcı, dask, yangın sigortası ve hizmet bedeli için tapular çıktığında tüm masrafları gösterir fatura ile beraber tapu ,yönetim planı, devre planı üyelere dağıtımı yapılacaktır. Tapu bedeline esas hesaplanan tüm tutarlar tarafınıza fatura mukabili verilecektir. Tapu masrafları bütün üyeler için aynı şekilde uygulanacak olup, masrafları yatırmayan üyelerin tapu işlemlerine başlanılmayacaktır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön