16 Nisan 2013 #1747068

Sarot Termal Tapu Masrafı!

2010 Yılında satın aldığım Devre mülk ile ilgili sözleşme hükümlerinde 1- sözleşmenin 10. maddesinde Tapu işlemlerine ait damga resim ve harç bedelleri kanunen ait olduğu taraflarca ödenecektir denmektedir hem hukuken hemde uygulamada da böyledir.


2013 yılında çıkan yasa değişikliğinde bu bedel Binde 40 olup yarısı satıcı yarısı alıcı tarafından ödenir sözleşmede bunun dışında da belirtilen hiç bir bedel olmamasına karşın harcın tamamını alıcıya çıkarılmış bir masraf listesi çıkarılmış ki akıllara ziyan .yok özel hizmet bedeli yok personel parası deprem sigortası yangın sigortası Bu konuyu Mudurnu kaymakamlığına da şikayet edeceğimi bildiririm.

Taner 1.192 Okunma

Cevaplar

  • Taner11 Kasım 2013

    sormuş olduğunuz sorulara teşekkür ederim hiç bir konuda sarottan verdiği cevaptan veya tutumundan memnun değilim çünkü yalan larla insanlara zulüm ediyorlar

  • Sarot Termal Temsilcisi10 Ekim 2013

    Tatil Köyümüze ait toplamda 10.348 adet devremülk tapusu dağıtılmaya hazır hale gelmiş olup,koşulları uygun olan üyelere tapu dağıtma işlemi başlamıştır. Tapu işleminin düzenli ve sağlıklı bir şekilde, hukuki bir zeminde yürümesi ve herhangi bir sıkıntıya mahal verilmemesi için Yönetim Kurulu 15-20 kişilik bir grup ile Tapu İşlemi süreci için anlaşmıştır. Özellikle hizmet bedeli bundan ötürü alınmaktadır. Devremülklere ilişkin tapu harcı, dask, yangın sigortası ve hizmet bedeli için tapular çıktığında tüm masrafları gösterir fatura ile beraber tapu ,yönetim planı, devre planı üyelere dağıtımı yapılacaktır. Tapu bedeline esas hesaplanan tüm tutarlar tarafınıza fatura mukabili verilecektir. Tapu masrafları bütün üyeler için aynı şekilde uygulanacak olup, masrafları yatırmayan üyelerin tapu işlemlerine başlanılmayacaktır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön