04 Şubat 2014

Sanayimalzemeleri.com Para İadesi Yapılamıyormuş!

23.01.2014 22:11:00 tarihinde Sanayimalzemeleri.com sitesinden çocuklarımın odası için termometreli ve nem ölçeri olan 98.1072 Saat, Sıcaklık ve Nem Ölçer isimli ürünü 2768 sipariş no'su ile kredi kartımla istettim. Ürün eve geldiği akşam eşim ürünü açmamıştı ben açtım, üründeki yelkovan ve akrep kendi kendine oynamakta ve de saatin camının alt kısmı çatlamıştı.

Siteye mail attım dönüş olmadı . Bugün beni aradılar. İade olmadığını değişim yapabildiklerini söylediler. Ben de iade istediğimi söyledim diğer sitelerin bunu kabul ettiğini ve bunun da yasal bir süreç olduğunu belirttim. Kendileri de siz demek ki sürekli böyle şeyler yapıyorsunuz dediler.

Bülent 225 Okunma

Cevaplar

  • Bülent'in Teşekkür Mesajı16 Şubat 2014

    Sıkıntım çözüldü ve kartıma para iadem yapıldı ..

  • Bülent 06 Şubat 2014

    Bahse konu olan üründeki sıkıntıyı firmaya anlatırken ilk arkadaşa da ikinci arkadaşa da iade kelimesi dedim nakit gibi birşey telaffuz etmedim öncelikle bu çarpıltılmaktadır . Yani Para iadesi istemiş değilim sadece iade kelimesini kullandım .. Kendileri de iade mümkün değil diyince ikinci arkadaşa da aynı şeyleri söyledim , bu benim yasal hakkım dedim .. konuşma normal bir şekilde seyrederken "siz demek ki sürekli böyle şeyler yapıyorsunuz gibi" bir cümle zikrettiler . Buna binaen nahoşlaşmıştır konuşma .. Ürünü ilk fırsatımda geri yollayacağım .. Yanısıra ürünün değerinden ne kadar modunda olan bir tonla arkadaşlar konuşmaktadır.. Bence de değeri önemli değil müşteriye saygı önemlidir . Yanısıra Konuşmamızın ses kayıtları da tarafımda saklıdır ..

  • Sanayimalzemeleri.com Temsilcisi05 Şubat 2014

    Bahse konu olan ürün TFA marka Almanyadan ithal 47,20 TL değerinde bir saattir. Müşteri para iadesi istediği ve ibreleri kırık olarak sözlü bildirdiği ürünü firmamıza maalesef geri göndermemiştir, kendisine derhal kırık olan ürünün garanti kapsamında yenisi ile değiştireceğimiz veya yerine istediği başka bir ürünü alabileceği söylenmiş, müşteri kabul etmemiştir. Müşteri teknik serviste görevli arkadaşımızla görüşürken para iadesi istemiş, nahoş konuşmalar yaptığından iletişim aksamış, konuya satıştaki başka bir arkadaşımız dahil olmuştur. Konuşma esnasında müşteri, satış bölümündeki bir başka arkadaşımıza da nahoş şekilde konuşmalar yapınca müşteri ile sağlıklı iletişim bir türlü kurulamamıştır. Anlaşmazlık konusu şu şekildedir; müşteri kredi kartı ile alışveriş yapmış para iadesi istemektedir. Kanunlarımız açıktır, firmamız kanunlara uygun çalışmaktadır. Kredi kartı ile alınan ürün iade bedeli kredi kartına geri aktarılır nakit para olarak ödenemez. İade işlemleri için öncelikle bozuk ürününü tarafımıza geri gönderilmesi gerekmektedir, ürün tarafımıza geri gönderilmemiştir. Firmamız hiçbir müşterisini bugüne kadar mağdur etmemiş bundan sonra da etmeyecektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön