19 Kasım 2014

SanalPazar.com Yanlış Ürün Gönderildi Fakat Kargo Ücretini Ben Ödedim!

SanalPazar.com adlı siteden bir siparişim (Sipariş numara 31189765) oldu. Ürün tarafıma yanlış gönderildi. Bunu SanalPazar.com müşteri temsilcisiyle görüştüm, ürünü iade edeceğim belirttim, benden kaynaklanmayan bir durumdan ötürü kargo ücretimin de iade edilmesi gerektiğini belirttim.


Beni ürünü aldığım alt satıcıya yönlendirdiler. Ben ürünü kendilerinden aldığımı, benim hakkımı onların koruması gerektiğini belirttim, fakat onlar yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Bana boş bir kutu gönderilse ya da dalga geçercesine bir sakız gönderilse mesela SanalPazar.com yine benim hakkımı aramayacak mı sormak istiyorum.

Ata 1.396 Okunma

Cevaplar

  • SanalPazar.com Temsilcisi20 Kasım 2014

    Değerli Üyemiz, Öncelikle belirtelim ki SanalPazar, zaman zaman gerçekleşen kampanyalar dışında ürün satışı yapmamaktadır. SanalPazar sadece, üyelerimizin buluşup alışverişlerini gerçekleştirdikleri bir platformdur. Satıcı ve alıcılarımıza hem kurallar hem de tüketici haklarının yasaları nezdinde yanıt vermekte, süreçler hakkında bilgi vermekteyiz. Bu noktada yapmaları gerekenleri tarafsız şekilde kendilerine iletmekteyiz. Tüm üyelerimize alışverişlerinde yardımcı olduğumuzu ayrıca belirtmek isteriz. 31189765 nolu siparişinizde kargo bedelinin alıcıya ait olduğu, ürün detayında belirtildiği görülmektedir. Ürünü teslim alırken ödediğiniz kargo tutarı, kargo yoluyla gerçekleştirilen ve alıcıya ait olan tüm siparişlerde ödenmektedir. Sadece SanalPaza'da değil tüm alışveriş platformlarında da aynı kuralın geçerli olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca ifade ettiğiniz gibi eksik yada kusurlu olarak ulaştığında kargo görevlisine "Durum Tespit Tutanağı" düzenletmeniz yeterli olacaktır. Durum Tespit tutanağı: Kargoda herhangi bir hasar belirtisi olmadığı halde, müşterinin isteği üzerine, müşteri nezaretinde yapılan içerik tespit belgesidir. Saygılarımızla, SanalPazar

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön